У Тернополі вирішили подбати про безпеку городян. Відтак, до патрулювання міста від початку цього тижня залучають більше людей, зокрема, і представників громадськості. Це, серед іншого, передбачено у розпорядженні міського голови «Про посилення безпеки».
СЕРГІЙ ВОЛКОВ, начальник управління муніципальної поліції міськради:
«Цим розпорядженням зобов’язано організувати патрулювання членів Тернопільського міського громадського формування «Охорона порядку» та представників громадських об’єднань спільно з міліцією вулиць міста. Мета патрулювання – виявлення підозрілих осіб, предметів тощо і особливу увагу звернути на охорону об’єктів життєдіяльності, приміщень органів влади, місць масового перебування людей».
В Тернопільському громадському формуванні «Охорона порядку» розповідають: у спільних патрулюваннях з міліцією брали участь і раніше. Зокрема, у буремних січні та лютому на вулиці міста їх виходило по 200-300 осіб. Згодом, оскільки в місті стало спокійніше, кількість громадських охоронців зменшилась. Втім, умови, в яких опинилася країна зараз, змушують потурбуватися про безпеку громадян та подбати про запобігання можливим терористичним актам.
МИХАЙЛО ПРОГНІЙ, голова Ради Тернопільського міського громадського формування «Охорона порядку»:
«Нас всього по місту виходить десь зараз до 50 чоловік. В нашу організацію, охорона громадського порядку, яку я очолюю, входять ще такі підрозділи як охоронних фірм. Вони також мають наші посвідчення, також мають право затримувати».
Охоронні підрозділи на посту знаходяться цілодобово. Інші громадські охоронці до роботи приступають, в основному з 18 години, каже Михайло Прогній.
МИХАЙЛО ПРОГНІЙ, голова Ради Тернопільського міського громадського формування «Охорона порядку»:
«Вони приходять і чергують по своїй ініціативі, розумієте? Людей начальники опорних пунктів просять, передзвонюють. Вони мають списки всіх по фамільно. І говорять: от ти вийди тоді-то, і вони почергово виходять на чергування».
В штабах громадські охоронці проходять інструктаж. Патрулі мають право перевіряти документи, а при певних підозрах чи порушеннях доправляти людину у відділок, де вже дільничний інспектор складає протокол або виносить попередження. У випадках більш складних виїжджає оперативна група. Загалом членів громадського формування «Охорона порядку» у Тернополі – близько тисячі. Приєднатися до патрулювання міста можуть і всі небайдужі.
СЕРГІЙ ВОЛКОВ, начальник управління муніципальної поліції міськради:
«Штаби організацій патрулювання знаходяться на опорних пунктах. І я закликаю небайдужих і свідомих громадян прийняти участь у патрулюванні вулиць міста».
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.