3 грудня – Міжнародний день інвалідів

Автор:     Опубліковано: 3 Грудня 2014 о 21:33    646 переглядів

3 грудня світ відзначає Міжнародний день інвалідів. Тернопільщина не залишилася осторонь. Як це було, дивіться у сюжеті.

Аби цей день був святом, для дітей-інвалідів в управлінні соціальної політики влаштували концерт і подарували солодкі подарунки. Інвалідність – це не вирок. Однак, за словами керівника міста, суспільство і місто мають спільно дбати про таких людей.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Сьогодні ми спілкувалися з сім’ями дітей-інвалідів. Дитинство чудова пора, коли кожен має свої мрії і сподівання, але мрії і сподівання цих дітей відрізняються від інших, тому що в них є окремі проблеми, які не відчувають інші діти. І, звичайно, ці діти, і ці люди потребують особливої опіки, і особливої турботи про них від всього суспільства. І сьогодні маємо чудовий день задуматися над тим, на скільки ми можемо забезпечити їх, на скільки ми це зробили або що нам треба ще зробити». 

ВІТАЛІЯ МУШІЙ, в.о. директора «Центру соціальної реабілітації для дітей-інвалідів»:

«Вони мають такі самі потреби в розвитку, спілкуванні, любові. І ми сповна хочемо дати це дітям, які приходять до нашого центру. Це безпечне середовище, абсолютне прийняття їх в своїй особливості. І закликаю всіх тернополян і гостей нашого міста і всю громаду, щоб цю любов дарувати всім, кого вони бачать біля себе. І особливо дітям, і людям, які мають особливі потреби».

Мама п’ятирічної Ані розповідає, часто заклади реабілітації для дітей-інвалідів обходяться сім’ї значно дорожче, ніж вона може витратити. Однак, попри фінансові проблеми, батьки позитивно оцінюють діяльність центру і дякують за будь-яку допомогу.

ГАЛИНА ЩИГЕЛЬСЬКА, мама 5-річної Ані:

«Особливий заклад в плані і професіоналізму. І в плані того, як вони ставляться до дітей. Це така надзвичайно щира підтримка, дуже потрібна. Я думаю, що мене можуть підтримати всі батьки, які проходили курси в цьому закладі, просто щире: спасибі!».

Привітали в Міжнародний день інвалідів й Українське товариство сліпих в Тернополі. Обмежені зором, однак не талантом, члени товариства дивували красивим співом та просили не залишатися осторонь їхніх потреб.

СВІТЛАНА ГУСКА, культорганізатор Тернопільської обласної організації УТОС:

«Хотілося б, щоб ця увага завжди була. Я розумію, що не завжди є можливість така, допомагати, але хотілося б. От нам, наприклад, на клуб потрібен ноутбук, комп’ютер. Я думаю, що це невеликі гроші, щоб його придбати, а нам би він дуже пригодився».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Хочу вам сказати, що на останній сесії 30 листопада, в п’ятницю, ми прийняли рішення прийняти в комунальну власність ваш гуртожиток, ваш будинок. Для того, щоб швидким часом помогти вам зробити приватизацію кожного своєї кімнати в гуртожитку. Для того, щоб ці гуртожитки стали дійсно вашою власністю».

залишіть коментар