Через боржників тернополяни можуть залишитися без води

Автор:     Опубліковано: 5 Грудня 2014 о 19:02    438 переглядів

«Тернопільводоканал» може залишитися без електроенергії. Причина – у боргах. Якщо раніше, каже директор підприємства Володимир Кузьма,  з енергетиками вдавалося знаходити порозуміння, то тепер ситуація загострилася. За листопад «Тернопільводоканал» не доплатив обленерго майже 1 мільйон 100 тисяч гривень. Як наслідок, на початку місяця підприємство отримало попередження про можливе припинення постачання електроенергії на виробничі об’єкти вже з 8 грудня. Які саме під загрозою відключення – невідомо, втім, наслідки для тернополян будуть не найкращі, кажуть у водоканалі. Подібні випадки вже були в інших містах, зокрема, в Харкові – там городяни частково залишилися без води. Володимир Кузьма каже: грошей, щоб розрахуватися з енергетиками, не вистачає через боржників.

 ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Один з найбільших споживачів – це «Міськтеплокомуненерго». Минулого місяця, за ініціативою ДК «Газ України» по старих боргах теплокомуенерго, їм було арештовано рахунки. Тобто, нашим міським тепломережам заблокували можливість користуватися своїми коштами, відповідно, вони ні копійки не заплатили за наші послуги. А відтак, станом на 1 грудня, в них виникла заборгованість понад 600 тисяч гривень саме перед нами».

Неабияк боргує і населення. Станом на 1 грудня тернополяни завинили водоканалу більше 7-ми мільйонів гривень. Хоч більшість городян платять справно, 1/3-ю цієї суми боргують 2% злісних неплатників. Кругленька сума назбиралася, зокрема, і за минулий місяць.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«В принципі, ми не сподівалися на таке різке падіння оплати населення. Тому що протягом вересня-жовтня населення досить стабільно проводило оплату, подібно, як це було в минулому році. І, якщо дивитися всі попередні роки, то листопад ніколи не був провальним місяцем. Натомість, в листопаді саме цього року ми бачимо приблизно 800 тисяч недоплати від очікуваних коштів від населення».

Частково підприємству вдалося оплатити борг за листопад, акумулюючи наявні ресурси, втім, цього недостатньо. Відтак, водоканалівці сподіваються на розуміння з боку тернополян і просять розрахуватися за листопадові борги та провести поточну оплату за грудень. Це, каже Володимир Кузьма, допоможе забезпечити стабільне надання послуг і протягом цього місяця, і в період новорічно-різдвяних свят. Незахищеним верствам населення водоканалівці рекомендують встановити лічильники та максимально скористатися системою соціального захисту.

 

залишіть коментар