Кореспондент інтернет-видання «Доба» звинувачує міліцію в упередженості

Автор:     Опубліковано: 3 Грудня 2014 о 22:00    613 переглядів

Представники інтернет-видання «Доба» разом з іншими однодумцями 3 грудня пікетували обласне управління міліції. Кореспондент ресурсу Назарій Наджога, у якого нещодавно виник конфлікт із героєм його публікації, звинувачує міліцію в упередженості та не вдоволений тим, як ведеться слідство. Зокрема, не влаштовує потерпілого те, що правоохоронці перевіряють, у яких стосунках він перебуває з вищезгаданим виданням. В цьому чоловік вбачає намагання закрити провадження за статтею 171 – за перешкоджання журналістській діяльності.

 НАЗАРІЙ НАДЖОГА, потерпілий:

«Що роблять правоохоронні органи? Вони намагаються, фактично, сказати, що статтю писав не журналіст, а писав просто звичайний дописувач інтернету. В якійсь мірі, правоохоронні органи намагаються дискредитувати журналістську спільноту в місті Тернопіль. Фактично, що коли кожен дописувач інтернет-видання, інтернет-газети як засобу масової інформації зараз може бути за свої матеріали, за ту правду, яку він висвітлює, він просто зараз може переслідуватись і не мати того захисту, який передбачений конституцією України, законами України і безпосередньо Кримінальним Кодексом, статтею 171».

В свою чергу, правоохоронці кажуть – перевіряють інформацію не тому, щоб повернути справу у вигідний комусь бік, а діють так, як цього вимагає законодавство. Адже, щоб оголосити підозру комусь за 171статтею, потрібно довести, що потерпілий має статус журналіста.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, т.в.о. начальника УМВСУ в області:

«З’ясовуються обставини, чи ви перебуваєте у Спілці журналістів, чи ви берете участь у профспілковій спілці журналістів, чи є засіб масової інформації зареєстрований, чи маєте ви контакти, які контакти із цим засобом масової інформації. Підтверджено, що ви маєте статус журналіста – значить, в будь-якому разі така стаття закрита не буде» .

Не задоволені представники «Доби» і тим, що їхньому опоненту ще не оголосили підозру й за іншою статтею – через з обмеження волі Назара Наджоги.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, т.в.о. начальника УМВСУ в області:

«Якщо буде підозра оголошена, вона повинна бути погоджена з прокуратурою. На даний час проводиться розслідування, проводяться допити свідків, працівників міліції, які виїжджали туди на місце, людей, які заходили перед працівниками міліції, ви знаєте, які були. Розберемося об’єктивно, повірте, ніхто приховувати не буде. Винна людина – вона буде нести відповідальність».

На тому питання до правоохоронців не закінчилися.

ЗОРЯНА БИНДАС, керівник інтернет-видання «Доба»:

«Я ходжу в міліцію, давати пояснення, різні свідчення, і там встановлюється моя особиста інформація: домашня адреса, номер телефону, встановлюється мій статус журналіста і ще купу всяких дуже дивних речей. Що потім з тим робить міліція?»

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, т.в.о. начальника УМВСУ в області:

«Ні в якому разі персональні дані учасників кримінального процесу не надаються іншим учасникам. Якщо ви викликаєтесь в міліцію для дачі пояснення, зрозуміло, що міліція повинна встановити вашу особу, хто ви є. Тому що суть взагалі того пояснення потім? Якщо ви переживаєте про те, що ваші анкетні дані десь можуть бути розголошені, то можете написати звернення, до вас можуть застосовані бути заходи безпеки».

 

залишіть коментар