Міська рада хоче, щоб світло вимикали за чітким графіком

Автор:     Опубліковано: 18 Грудня 2014 о 19:29    508 переглядів

Сьогодні у Тернополі в черговий раз засідали. Депутати міської ради зібралися на, можливо, останню в цьому році, 54 сесію. Розпочали засідання пластуни, які передали Віфлеємський вогонь миру.

НАТАЛЯ ГАЙДУК, голова Пласту у Тернополі:

«Ця запалена свічка символізує те, що поряд з нами присутній Святий Дух. Якщо з нами присутній Святий Дух, то поруч є мир, добро і злагода. В теперішній час для України  є дуже актуальною тема миру. Тож пластуни хочуть побажати усій тернопільській громаді, а також – усій Україні, аби цей маленький вогонь від Віфлеємського вогню запалив у наших серцях терпіння, любов, злагоду, а також – жертовність».

У відповідь мер запевнив – вогонь стоятиме при вході в міську раду, щоб кожен охочий міг взяти його частинку додому. Загалом на сесії розглянули більше 160 питань. Насамперед прийняли три звернення до керівництва країни. Зокрема, одне з них адресували Президенту, Верховній Раді, керівництву облдержадміністрації та обленерго – через хаотичне виключення електрики у місті.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Вимога одна і чітка: встановити чіткі години відключення, розробити розмежування по місту, коли які райони мають відключатися, і погодити їх з органами місцевого самоврядування, щоб ми довели до відома наших тернополян. В разі невиконання депутати залишили своє право скликати позачергову сесію з питань енергетичної безпеки, звертатися до Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, тому що, за тою інформацією, яку подають ЗМІ, хоча проводиться відключення електроенергії в Тернополі, в інших містах, де люди платять майже 100% плати за користування електрикою, в той самий час подається безперебійне енергопостачання в ті райони, які сьогодні вважаються охопленими сепаратистським рухом».

Інше звернення – до Кабміну, стосовно перенесення промислових підприємств зі Сходу України, де існує загроза їхнього знищення або захоплення, до Тернополя. Це, вважають в міськраді, допоможе зберегти стратегічні підприємства, а нашому місту дасть нові робочі місця.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Погодилися наші провідні найбільші заводи на те, що вони готові надати свою територію. Хтось готовий перепрофілюватися, хтось – готовий віддати свої наявні потужності в оренду під використання. Крім того, в Тернополі є серйозний потенціал науковий, технічний, чимало людей, які мають достатню для цього освіту, економічну і технічну, і можуть забезпечити їхнє функціонування».

Третє звернення депутати адресували Прем’єр-міністру та голові Верховної Ради з проханням внести на розгляд питання щодо заборони діяльності як у Тернополі, так і у всій країні, закладів з розповсюдження державних лотерей.

ІГОР ТУРСЬКИЙ, секретар Тернопільської міської ради:

«Зокрема, у місті Тернополі заклади з розповсюдження державних лотерей функціонують у приміщенні колишніх закладів грального бізнесу з використанням терміналів електричної системи прийняття ставок, які за своїм виглядом нагадують гральні автомати. Єдиною відмінністю від старих гральних автоматів є те, що нові модифіковані термінали видають лотерейні чеки та приймають платежі картками замість фішок».

Також на сесії обранці проголосували за внесення змін до бюджету міста, які, запевняє Сергій Надал, дозволять успішно завершити 2014 рік.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ми повністю розраховуємося по заробітній платі з усіма працівниками бюджетних установ. Ми повністю забезпечуємо розрахунки за енергопостачання, теплову енергію, електричну енергію. Ми повністю забезпечуємо здійснення усіх виплат соціально незахищеним категоріям населення і успішно завершуємо 2014 бюджетний рік». 

Також депутати затвердили детальний план забудови території житлових районів «Кутківці» та «Пронятин», які, переконують в міській раді, розроблені з урахуванням існуючого генплану, що передбачає розширення міста в напрямку Львівської траси. Окрім житлових, там передбачено звести й об’єкти інфраструктури.

ВАСИЛЬ БЕСАГА, начальник управління містобудування, архітектури та кадастру міськради:

«Буде додаткова школа, порядка на 650 місць. Стадіон у відповідності так, як вимагають державні будівельні норми. Додатково будуть ще індивідуальні житлові будинки, також будуть секційного типу будинки, зблоковані. Чотирьохповерхові секційного типу теж будуть. Також буде рекреаційна зона. Там  вже є вже і храм, який люди мають бажання побудувати для того, щоб для цього району. Ну, це перспектива, будемо говорити так».

Як і зазвичай, більшість питань – земельні. До прикладу, на цій сесії виділили земельний масив для надання ділянок малозабезпеченим тернополянам. Знаходиться він біля попередніх двох, передбачених для учасників АТО.

ВІКТОР КІБЛЯР, начальник відділу земельних ресурсів міськради:

«Виділяється близько 240 земельних ділянок по 6 соток для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою вулиця Микулинецька. Це учасникам, які мають певні пільги на отримання земельних ділянок, та перебувають для покращення житлових умов на квартирному обліку». 

Також рішеннями цієї сесії перші земельні ділянки отримали 50 учасників АТО.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Для того, щоб були люди впевнені в якості цієї території, ми замовили обстеження, яке провела місцева санепідемстанція. Вони зробили заміри землі на даній території. Згідно даних сертифікатів, які надала нам санепідемстанція, жодних відхилень не встановлено. Проведено декілька видів аналізів, не встановлено ні радіоактивних, ні бактеріологічних елементів в ґрунті немає, тобто, земля повністю придатна для житлової забудови, для використання її для проживання».

Сергій Надал каже: вже виділені кошти та розроблена проектна документація. Наразі тривають роботи по вирівнюванню згаданих раніше земельних ділянок та по прокладанню доріг.

 

 

 

залишіть коментар