Тернополянам розповіли про вогнегасники, вибухівку та меддопомогу

Автор:     Опубліковано: 11 Грудня 2014 о 19:15    330 переглядів

Тернополянам розповідали, як діяти в небезпечних ситуаціях. В одному з торговельно-розважальних центрів на кілька годин місцеві надзвичайники спільно з обласним Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності розгорнули мобільний навчально-консультаційний пункт.

ОЛЕКСАНДР ГАВУРА, начальник Навчально-методичного центру безпеки життєдіяльності та цивільного захисту області:

«Ми вибрали, скажем так, один із закладів в Тернополі, який, скажем, відвідує найбільша кількість населення. Відповідно, якраз в після робочий час люди йдуть  в магазини і так далі. Вирішили провести таку акцію».

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС в Тернопільській області:

«Мають можливість ознайомитися з правилами поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів, правилам надання першої домедичної допомоги потерпілим в надзвичайних ситуаціях. Також працює консультаційний пункт, де можна отримати консультацію стосовно застосування вимог пожежної техногенної безпеки, як в будівництві, так і в побуті, отримати навики поводження з первинними засобами пожежегасіння, й інша інформація». 

Кожна зі сфер діяльності рятівників – на окремих майданчиках. До прикладу, на цьому столі розмістили вогнегасники різного розміру та призначення. Тут же фахівці пояснюють всім охочим, як ними користуватися, аби не завдати нікому шкоди.

ТАРАС СЕМЕНИНА, майор служби цивільного захисту:

«Ми розказуємо про первинні засоби пожежегасіння, про вогнегасники вуглекислотні, а також вогнегасники порошкові. Тобто, як користуватися, які саме пожежі гасити, тобто, що горить, що дозволяється гасити, що не дозволяється гасити. І техніку безпеки під час користування вогнегасниками».

А ось тут – цілий арсенал вибухівки: гранати, артснаряди та навіть авіаційні бомби. Зрозуміло, все це несправжнє. Поруч піротехніки пояснюють, що потрібно робити, якщо раптом на таку річ десь натрапиш.

НАЗАР БОГДАН, заступник начальника групи піротехнічних робіт УДСНС в області:

«Саме перше – це не кидати в вогонь, не розбирати, не стукати, не грюкати по них. Запам’ятати добре місце, повідомити про це міліцію або Державну службу з надзвичайних ситуацій».

Біля столу з вибухівкою зустрічаємо 11-річного Олексія. Перед цим хлопчик вже встиг розглянути і вогнегасники. Каже, дізнався чимало нового.

ОЛЕКСІЙ:

«Я дізнався, що вогнегасники деякі не можна тримати голими руками. Мені сподобалось на гранати дивитися всякі, бо це – цікаво».

Взагалі, як ми переконалися, саме діти були одними з чи не найбільш зацікавлених глядачів. Біля столу з різноманітним медичним приладдям 11-річний Саша разом з друзями навчається надавати першу медичну допомогу: робити штучне дихання та непрямий масаж серця.

САША:

«Я навчився надавати допомогу людям, якщо вони постраждали в аварії, як допомагати маленьким дітям, якщо вони щось вдихнули».

Знати основи надання першої медичної допомоги ні для кого не буде зайвим, вважають в Державній службі з надзвичайних ситуацій. Відтак, всіх охочих вчили проводити реанімаційні заходи, накладати шини та комірці, а ще – зупиняти кровотечі.

ОКСАНА ГОРДІЄНКО, головний фахівець лікарсько-експертної комісії УДСНС в області:

«Пересічному громадянину потрібно знати самі необхідні навики домедичної підготовки, тому що не знаємо, де ми будемо завтра, і чи людині коло нас не стане зле. Без наших дій людина може втратити саме цінне, що в нас є – це здоров’я і життя».

 

 

залишіть коментар