Товариство «Меморіал» відзначило 25-літній ювілей

Автор:     Опубліковано: 8 Грудня 2014 о 19:30    796 переглядів

25-ту річницю відзначило днями тернопільське товариство «Меморіал». Організацію створили на зламі епох. Радянська доба, кажуть в обласному товаристві, тоді вже йшла на спад, натомість піднімалися патріотичні сили. В час, коли дітям все ще пропонували наслідувати «хлопченя з розумними очима» та розповідали про піонера-героя Павлика Морозова, члени товариства взялися відновлювати пам’ять про правдивих героїв України.

 БОГДАН ХАВАРІВСЬКИЙ, голова обласного товариства «Меморіал» ім. В. Стуса:

«Кожний клаптик нашої землі вартує пошанівку. Ви знаєте, скільки загинуло, скільки депортовано, скільки в Сибірі замерзло, скільки потоплено вагонів з нашими в’язнями на Дністрі. Найцікавіше, що «Меморіал» завжди стояв, аби пам’ять про тих, хто відійшов, була нарівні».

На початку діяльності, каже Богдан Хаварівський, члени товариства зазнавали і утисків.

БОГДАН ХАВАРІВСЬКИЙ, голова обласного товариства «Меморіал» ім. В. Стуса:

«Утиски були. Страшні були утиски. Але вже не ті, що судили, але, знаєте, так: на кар’єрі, на преміях, на роботі, знаєте, на звільненнях… От так, знаєте, як радянська влада вміла? Вона гарно це робила».

Якщо на початках діяльності членів товариства можна було перерахувати на пальцях, то тепер, каже Богдан Хаварівський, в області їх більше півтисячі. Діють організації не лише в обласному центрі, а й в районах. Як і 25 років тому, зараз відновлення історичної справедливості та увіковічення пам’яті про героїв залишається чи не основним завданням членів «Меморіалу».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ми від всієї громади міста Тернополя вітаємо організацію «Меморіал», яка, насправді, є однією з найстаріших в місті Тернополі, її вклад неоціненний. Ту роботу, яку зробили вони, просвітницьку роботу, ту роботу, яку вони зробили для реабілітованих, той вклад у викладення правдивих сторінок історії України, напевно, оцінимо не тільки ми, але й прийдешні покоління. Власне, вони були на початках національно-визвольного руху і сьогодні ті події, які відбуваються в Україні, та боротьба за незалежність – по-суті, ми беремо вже приклад з них. Тому що саме вони розпочинали цю роботу в кінці 80-х – на початку 90-х рр.»

 

залишіть коментар