У «Карітасі» мають намір надавати юридичну допомогу

Автор:     Опубліковано: 9 Грудня 2014 о 19:55    788 переглядів

Вже два десятиліття у нашому місті діє благодійний фонд «Карітас». Заснували його у грудні 1994 за благословенням Архієрея Михаїла Сабриги. До ювілею представники фонду за допомогою меценатів видали книгу, де розповіли про його історію та здобутки. За 20 років, кажуть в організації, у них було чимало доброчинних проектів. Деякі – короткотривалі, інші – діють і дотепер. Зокрема, практично від самого початку при фонді працює благодійна їдальня для потребуючих: безхатьків, дітей-сиріт чи малозабезпечених громадян.

 о. АНДРІЙ МАРЧУК, директор Тернопільського благодійного фонду «Карітас»:

«Починалася благодійна їдальня з дуже простих речей. Коли, власне, тільки заснувався благодійний фонд, прийшло 5 людей, які хотіли їсти. І наша шеф-кухар, пані Люба Войтович, особисто зі свого дому принесла 5 літрів борщу. І, власне, отак і зафункціонувала благодійна їдальня».

В зимовий період, кажуть в «Карітасі», в їдальні щодня харчуються від 100 до 120 людей. В теплі місяці менше – 50-70. Продукти, каже отець Андрій Марчук, вирощують самотужки – фонд має свої поля і працівників, які їх доглядають.

ЛЮБОМИРА ВОЙТОВИЧ, кухар:

«Готуємо звичайні, прості обіди. Перші страви, другі страви, булочки, салати, різні чаї, кави, отакі. Ми готували сьогодні: перша страва – це був борщ, картопляне пюре, котлета, салат з бурячка. І кава. Це в нас був такий обід».

Трохи менше, а саме – 15 років, діє проект «Домашня опіка», спрямований на допомогу самотнім людям похилого віку. Загалом – близько півсотні підопічних.

НАТАЛІЯ МАСНИК, керівник проекту «Домашня опіка»:

«В нас працюють 4 медсестри, які щоденно, згідно графіку, йдуть до людей додому, і надають послуги. Це і медичні, соціально-побутові, де допомагають по веденню домашнього господарства, догляд за тілом, гігієна, також – спільні прогулянки, читання літератури».

Функціонує при фонді, каже його директор, і стоматологічний кабінет.

о. АНДРІЙ МАРЧУК, директор Тернопільського благодійного фонду «Карітас»:

«Очевидно, він є безоплатний. Два роки тому ми його відкрили, маємо спільні напрацювання з головним лікарем нашої стоматологічної поліклініки. За статистикою, ми можемо мати, навіть і на цей рік вже, десь до 100-120 осіб, які зверталися на протязі року».

Втім, це не весь перелік проектів, каже отець Андрій Марчук. У фонді працюють з молоддю, дітьми з особливими потребами, навчають іноземних мов та бойових мистецтв. В майбутньому мають намір відкрити терапевтичний кабінет, адже  чимало людей приходять зі скаргами на здоров’я, і запровадити курс юридичної допомоги тим, хто не в змозі оплатити послуг адвоката чи юриста.

 

залишіть коментар