У Тернополі подбають про безпеку городян

Автор:     Опубліковано: 10 Грудня 2014 о 19:20    573 переглядів

У Тернополі вирішили подбати про безпеку городян. Відтак, до патрулювання міста від початку цього тижня залучають більше людей, зокрема, і представників громадськості. Це, серед іншого, передбачено у розпорядженні міського голови «Про посилення безпеки».

СЕРГІЙ ВОЛКОВ, начальник управління муніципальної поліції міськради:

«Цим розпорядженням зобов’язано організувати патрулювання членів Тернопільського міського громадського формування «Охорона порядку» та представників громадських об’єднань спільно з міліцією вулиць міста. Мета патрулювання – виявлення підозрілих осіб, предметів тощо і особливу увагу звернути на охорону об’єктів життєдіяльності, приміщень органів влади, місць масового перебування людей». 

В Тернопільському громадському формуванні «Охорона порядку» розповідають: у спільних патрулюваннях з міліцією брали участь і раніше. Зокрема, у буремних січні та лютому на вулиці міста їх виходило по 200-300 осіб. Згодом, оскільки в місті стало спокійніше, кількість громадських охоронців зменшилась. Втім, умови, в яких опинилася країна зараз, змушують потурбуватися про безпеку громадян та подбати про запобігання можливим терористичним актам.

 МИХАЙЛО ПРОГНІЙ, голова Ради Тернопільського міського громадського формування «Охорона порядку»:

«Нас всього по місту виходить десь  зараз до 50 чоловік. В нашу організацію, охорона громадського порядку, яку я очолюю, входять ще такі підрозділи як охоронних фірм. Вони також мають наші посвідчення, також мають право затримувати».

Охоронні підрозділи на посту знаходяться цілодобово. Інші громадські охоронці до роботи приступають, в основному з 18 години, каже Михайло Прогній.

МИХАЙЛО ПРОГНІЙ, голова Ради Тернопільського міського громадського формування «Охорона порядку»:

«Вони приходять і чергують по своїй ініціативі, розумієте? Людей начальники опорних пунктів просять, передзвонюють. Вони мають списки всіх по фамільно. І говорять: от ти вийди тоді-то, і вони почергово виходять на чергування».  

В штабах громадські охоронці проходять інструктаж. Патрулі мають право перевіряти документи, а при певних підозрах чи порушеннях доправляти людину у відділок, де вже дільничний інспектор складає протокол або виносить попередження. У випадках більш складних виїжджає оперативна група. Загалом членів громадського формування «Охорона порядку» у Тернополі – близько тисячі. Приєднатися до патрулювання міста можуть і всі небайдужі.

СЕРГІЙ ВОЛКОВ, начальник управління муніципальної поліції міськради:

«Штаби організацій патрулювання знаходяться  на опорних пунктах. І я закликаю небайдужих і свідомих громадян прийняти участь у патрулюванні вулиць міста».

 

залишіть коментар