У Великій Березовиці люди хочуть повернути собі майно колишнього колгоспу

Автор:     Опубліковано: 17 Грудня 2014 о 20:04    645 переглядів

За колгоспне майно вже кілька років судяться мешканці Великої Березовиці. Адже впевнені: те, що мало належати їм, незаконно привласнили. Пояснюють: після ліквідації місцевого колективного сільгосппідприємства, люди, які там працювали, отримали майнові сертифікати. Тоді майно колгоспу оцінили майже в 2 мільйони гривень. Втім, кілька років тому, рішенням зборів товариства власників, про які, запевняють пайовики, вони не чули, правонаступником колгоспу стало приватне підприємство. Ще згодом, люди дізналися, що Господарський суд визнав дане підприємство власником усього майна, це рішення вони оскаржили. Наразі, переконують пайовики, є 2 рішення судів, що підприємець не має права власності.  Однак той продовжує користуватися майном.

ІРИНА ВАВРИНЮК, пайовик:

«Здає в оренду, розбирав був на металобрухт деяку техніку. Міліція це все зафіксувала, є навіть фотографії, все. В матеріалах кримінальної справи».

Люди розповідають: зверталися до різних інстанцій.

СТЕПАН ПАТРЯК, пайовик:

«До обласної адміністрації, потім і в обласну міліцію, і в районну прокуратуру. На сьогоднішній день вже відкрита кримінальна справа по 191 ст. Ну, власне, ми вважали, що мала би вона бути направлена в суд. На сьогоднішній день звинувачення пішло по зовсім іншому напрямку. Зробили звинувачення по 366 статті. Звинувачують головного бухгалтера, який підписав там, вроді би, якийсь протокол зборів».

Відтак, тепер пайовики побоюються, що відповідатимуть перед законом не всі, хто на їх думку, доклався до оборудки. В свою чергу, в обласній прокуратурі запевняють: у кримінальному провадженні буде прийняте законне і обґрунтоване рішення.

РОМАН ЧАПАЄВ, начальник відділу прокуратури області:

«Досудовим слідством було встановлено, що посадові особи приватного підприємства, зловживаючи своїм службовим становищем, підробили цей протокол, зазначивши невірно частки самих пайовиків, і таким чином нелегітимно прийнявши рішення про передачу активів цих пайовиків приватному підприємству. На даний час у кримінальному провадженні триває слідство. Складено повідомлення про підозру винній посадовій особі за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 366 ККУ, тобто, за фактом вчинення службового підроблення». 

Майно люди готові відстоювати не лише на місцевому, а на державному рівні і, кажуть, вже звернулися до народного депутата по своєму округу Тараса Юрика.

 

 

залишіть коментар