2014 очима ДФС

Автор:     Опубліковано: 28 Січня 2015 о 13:06    297 переглядів

В обласній фіскальній службі відзвітували за минулий рік. Для самих податківців 2014-ий відзначився низкою змін: колектив пережив чергову реорганізацію, розпочався процес люстрації, а кінець року ознаменувався податковою реформою.

Попри складну ситуацію в країні, платники Тернопільщини, кажуть в Головному управлінні, забезпечили надходження платежів до бюджетів усіх рівнів. У 2014-му сума податків і зборів, яку перерахували до Зведеного бюджету, склала 2 мільярди 536 мільйонів гривень. Це майже на 150 мільйонів більше, ніж в 2013-му.

ІГОР КОМЕНДАТ, начальник ГУ ДФС в області:

«З них до державного бюджету забезпечено 1 млрд. 334 млн. гривень. Це 117% виконання індикативу. Найбільше зупинюсь на місцевих податках. Фактично, це гроші місцевих рад, якими користуються саме там, де ми живемо. То по місцевому зібрано 1 млрд. 202 млн. гривень. Тобто, 110% виконання».

В дохідній структурі місцевих бюджетів, каже Ігор Комендат, левову частку займає податок на доходи фізичних осіб. Його збір склав 892 мільйони гривень. Такий показник, вважають в фіскальній службі, є ознакою легалізації ринку праці. Втім, трудитися ще є над чим.

ІГОР КОМЕНДАТ, начальник ГУ ДФС в області:

«Ми знаємо, що багато людей є неоформленими. Що заробітна плата показується на меншому рівні, ніж вона є фактичною. Шляхом роботи за 14 рік виявлено 883 необлікованих найманих працівників. В результаті проведених заходів до органів прокуратури передано 34 справи та 29 справ до інспекції праці».  

Також підрозділи податкового та митного аудиту впродовж минулого року провели більше семи сотень перевірок. Працівники податкової міліції закінчили досудове розслідування та направили в обласну прокуратуру для подальшого скерування до суду 19 кримінальних проваджень, зокрема, 8 з них стосуються умисного ухилення від сплати податків.

Щодо Тернопільської митниці, то вона у 2014-му році перерахувала до Держбюджету близько 471 мільйона гривень.

ВОЛОДИМИР МАРЦИНЮК, начальник Тернопільської митниці ДФС:

«Порівняти з 2013 роком, то ці нарахування зменшилися на 20,1%. Тобто, в 2013 році цей показник складав 589,7 млн. грн. причини такого зменшення ми проаналізували, і, фактично, в нас, ми побачили, що відбувся значний спад здійснення зовнішньоекономічних операцій».  

Загальний товарообіг, розповідає Володимир Марценюк, склав 645 мільйонів доларів США, а зовнішньоекономічні операції проводилися з партнерами із 61 країни. Найбільше товарів в область минулоріч надійшло з Польщі, Німеччини, Великобританії та Італії. Натомість експортували здебільшого до Польщі, Росії, Білорусі та Молдови.

 

 

залишіть коментар