Бюджет Тернополя цьогоріч збільшився на 202 мільйони

Автор:     Опубліковано: 28 Січня 2015 о 12:56    561 переглядів

Депутати Тернопільської міськради вперше в 2015-му зібралися на сесію. Спочатку внесли зміни до програми оновлення містобудівної документації, які передбачають розробку нових документів для мікрорайонів «Північний», «Пронятин» та «Кутківці». Прийняли обранці й низку інших рішень, які, зокрема, стосуються обороноздатності, енергозбереження, електротранспорту. Подбали також і про розвиток малого та середнього бізнесу на наступні 2 роки.

ТЕТЯНА КОРЧАК, начальник управління економіки, промисловості та праці міськради:

«За рахунок виконання заходів попередньої програми нам вдалося, все ж таки, збільшити кількість малих і середніх підприємств на 9%, чисельність працюючих на 12,7%,  і кількість підприємців-фізичних осіб на 2,3%. Проте проблеми розвитку підприємництва залишаються. Заходи програми будуть спрямовані на розширення взаємодії бізнесу та органів влади шляхом державного приватного партнерства, залучення до підприємницької діяльності незайнятого населення, підтримка інвестиційної та інноваційної діяльності малого бізнесу, сприяння розвитку сучасної інфраструктури».

Втім, чи не основне рішення цієї сесії – кошторис міста.  Цьогоріч, каже міський голова Тернополя Сергій Надал, держава передала значний ресурс місцевим громадам. Бюджет Тернополя на 2015-ий рік складає 1 мільярд 66 тисяч грн., що на 202 млн більше, ніж на минулий.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Дохідна частина у нас дорівнює видатковій. Бюджет є збалансований. Для нас цей бюджет буде бюджетом розвитку. Оскільки кошти закладені не лише на заробітну плату, енергоносії, а кошти закладені на будівництво нових об’єктів, на придбання нової техніки. Можна говорити відверто, це говорив я, це вчора озвучували на нараді у Верховній Раді більшість міських голів: вперше ми отримали достатньо позитивні бюджети, які дають можливість дивитися з певною перспективою вперед».

Такий кошторис, за словами Сергія Надала, дає змогу профінансувати основні напрямки життєдіяльності міста. Наприклад, вирішити чимало проблем у житлово-комунальному господарстві. Затвердили на цій сесії і програму реформування та розвитку галузі на 2015-2016 роки. Вона, кажуть чиновники, передбачає цілий комплекс заходів, які стосуються капітальних і поточних ремонтів дахів, фасадів будинків, дворів ліфтів, доріг, тротуарів. І якщо минулого року на потреби галузі витратили 94 мільйони гривень, то на цей передбачено близько 162.

МИКОЛА ЛЕСІВ, начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології міськради:

«Завданнями програми є: забезпечення належного функціонування підприємств житлово-комунальгного господарства міста, створення розвинутого конкурентного середовища на ринку обслуговування житла, технічне прнеоснащення житлово-комунального господарства, скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів,  послідовне переведення   джерел теплової енергії на альтернативні відновлювальні види енергії, запровадження приладів обліку, залучення інвестицій».

Усі галузеві плани, кажуть в міськраді, об’єднує програма економічного та соціального розвитку міста на цей рік.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Тобто, всі ті види робіт, всі ті об’єкти, які заплановані в галузевих програмах, на які виділені кошти з міського бюджету, всі вони увійшли в єдину програму соціально-економічного розвитку міста Тернополя». 

Також через новації в податковому та бюджетному законодавстві, депутати внесли зміни в рішення «Про місцеві податки і збори». Зокрема, це стосується й одного з найбільш резонансних податків – на нерухомість.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Законом передбачено, що сплачують податок всі ті , в кого є розмір житлової площі власності більше ніж 60 м квадратних для квартири, і більше, н7іж 120 метрів – для жилового будинку. Ми надаємо додаткову пільгу. Тобто, сплачувати податок ….в розмірі 1 %»

Втім, більшість із розглянутих на засіданні питань, за традицією, –земельні. Зокрема, ще 140 сім’ям учасників АТО дали добро на отримання ділянок. Загалом вже є близько 4 сотень звернень.

 

 

залишіть коментар