Європротоколи водії використовують ще не надто часто

Автор:     Опубліковано: 16 Січня 2015 о 20:13    544 переглядів

Оформити ДТП, при відсутності потерпілих та наявності страхових полісів, водії можуть без залучення працівників ДАІ. Ще з 2011-го року законодавство дозволяє учасникам аварій самостійно складати так звані європротоколи. Втім, водії, кажуть інспектори, користуються такою можливістю поки що не надто часто.

ОЛЕГ ТУРЛАЙ, заступник начальника УДАІ в Тернопільській області:

«Десять дорожньо-транспортних пригод сталося, з матеріальними збитками, то я думаю, що 2-3 оформляються по європротоколах».

Європротоколи водії отримують у своїй страховій компанії при оформленні полісу. У випадку їх використання, каже Олег Турлай, зникає не лише потреба у виклику працівників ДАІ, а й можна уникнути адміністративної відповідальності та зекономити власний час. Втім, використовувати європротокол дозволено лише тоді, коли, окрім згаданих раніше, дотримано ще декілька вимог.

ОЛЕГ ТУРЛАЙ, заступник начальника УДАІ в Тернопільській області:

«Перше питання – це водії дійшли спільної згоди, хто є винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, хто є потерпілим. Друга основна причина – це водії (що той, що той) не мають бути в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, або під впливом якихось лікарських препаратів».

В інших випадках водії зобов’язані викликати працівників Державтоінспекції. Якщо ж все добре, можна приступати до заповнення протоколу. Це, запевняють страховики, не повинно нікого лякати – адже процедура зовсім нескладна.

ЄВГЕН МИЦ, представник однієї зі страхових компаній:

«Колонку 1 або колонку 2 (значить, тут є по кольорах, жовтий і голубий) – це не має значення, яку сторону мають заповняти водії. Головне, щоби один водій почав зверху і заповнив її до самого низу. Аналогічно – другий водій. Друга сторінка європротоколу – самокопіююча. Поки не буде всього заповнено, його розривати не можна. Тільки після повного заповнення».

Також учасникам аварії потрібно скласти схему ДТП, а місце події сфотографувати, хай навіть на мобільний телефон. Всю цю інформацію необхідно подати в страхову компанію винуватця не пізніше як за 3 робочі дні. Втім, зазначає Євген Миц, розмір страхової виплати не перевищуватиме 25 тисяч гривень.

 

 

залишіть коментар