Марш миру у Тернополі зібрав чимало небайдужих

Автор:     Опубліковано: 19 Січня 2015 о 19:07    427 переглядів

В переддень Водохреща тернополяни вимолювали спокій для України. У нашому місті, як і у низці інших, провели так званий Марш Миру. Хода стартувала від Архикатедрального собору. Велелюдну колону очолили священнослужителі та представники місцевої влади. З молитвами, співаючи колядки та скандуючи патріотичні гасла, люди пройшли через вулицю Руську, минули Надставну церкву, та зупинилися біля пам’ятного хреста, встановленого на честь 1020-річчя хрещення Київської Русі. Біля його підніжжя всі разом просили у Господа довгоочікуваного миру,  захисту для наших бійців та сили витримати ті випробування, які впали на долю країни. А також – вшанували загиблих під Волновахою та усіх, хто віддав життя, захищаючи рідну землю.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський (УГКЦ):

«Помолимось за тих солдатів, які там в окопах, в бліндажах охороняють нас. За душі тих, які загинули на Сході. Помолімося, щоб Матір Божа випросила ласки, та покровителька нашого народу, миру, спокою, і цільність України».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Цього року святкування затьмарені негативними подіями, затьмарені війною, яка відбувається на Сході. І саме тому сьогодні в Києві, в Тернополі, в багатьох містах України, в багатьох містах світу, де живуть українці, проходять Марші Миру. Я хочу подякувати, високопреосвященний владико, вам, вам, всечесні отці, вам, дорогі тернополяни, за вашу небайдужість, за те, що ви прийшли сьогодні і підтримали. Таким чином українці всього світу показують свою солідарність і бажання жити в мирній країні, бажання миру. Ми, українці, – мирні люди. Ми не звикли воювати. Але якщо приходить ворог і загарбник – ми здатні об’єднатися і дати гідну відсіч».    

Не зважаючи на дощ, в Марші Миру та спільній молитві взяли участь більше тисячі людей.  Кажуть – прийшли, тому що їм не байдуже, що відбувається в нашій країні.

СВІТЛАНА:

«Я сама зі Сходу приїхала. Ми приїхали з-під Маріуполя. Тому для нас це актуально, ми не можемо не прийти. Тому що ми це бачили, ми все це розуміємо. Тільки одна надія на Бога. Тому що, мені здається, Путін не зупиниться, і… Тільки Бог повинен допомогти, і люди згуртуватися».

ІРИНА ЯРОСЛАВІВНА:

«Я хочу миру. Щоб діти були живі, здорові. Щоб мої внуки були, так само, щасливі. І щоб всі були щасливі. Щоб весь світ був щасливий, щоб мир був».

МИКОЛА:

«Здається, зараз це саме головне в Україні, що потрібно. Миру, миру і ще раз миру».

Завершили дійство освяченням води. Люди щиро сподіваються: Йорданська вода змиє усе зло та біди, та принесе у кожну домівку мир і спокій.

 

залишіть коментар