На залізничному вокзалі лунали галицькі та європейські колядки

Автор:     Опубліковано: 12 Січня 2015 о 19:40    622 переглядів

Для тернополян та гостей міста на залізничному вокзалі звучали колядки. Вже традиційно на різдвяні свята Муніципальний Галицький камерний оркестр дав відповідний концерт. Вперше таке дійство, нагадаємо, провели у 2011. Загалом музиканти виконали 10 творів. Половина з них – європейські, решта – наші, галицькі. За словами художнього керівника оркестру, солістів на колядки вирішили не брати – аби люди самі могли підспівувати.

ВАСИЛЬ ФЕЛЕНЧАК, художній керівник і диригент, заслужений артист України:

«Колядки – це, в принципі, вокальні твори. А ми стараємось їх зробити інструментальними. І в цьому плані… ну, потрібен час, потрібно вивчити напрям, куди, в якому напрямку розвивати ці колядки. Такі колядки, допустимо, як «Свята ніч» – вона звучить кожен рік, але сьогодні вона прозвучить не так, як кожен рік. От таким чином ми стараємося показати, що ми розвиваємось, що ми щось хочемо, а не постійно на одному місці».

Провели концерт у залі очікування.

МИХАЙЛО ЖУКОВ, начальник залізничного вокзалу станції «Тернопіль»:

«Все рівно пасажири зі Сходу їдуть. Вони здивовані, дуже раді побачити і почути ті колядки, які тут в нас проводяться на залізничному вокзалі».

ВАСИЛЬ ФЕЛЕНЧАК, художній керівник і диригент, заслужений артист України:

«Якщо рахувати, що класична музика – завжди емоційна музика, і вона сприяє якомусь новому збудженню, то звичайно, що це якраз те, що треба для наших пасажирів».

Охочих послухати колядки у виконанні оркестру зібралося чимало. Серед них – як подорожуючі, так і просто небайдужі до музики тернополяни. Люди кажуть: дійство, без сумніву, цікаве та неординарне.

п. ПЕТРО:

«Потрібно, щоб люди відпочивали, слухали».

п. ІГОР:

«Потрібно людей привчати до культурного, до високого, до гарного мистецтва. Щоб люди не тільки сиділи вдома, їли кутю, а також приймали участь в гарних концертах камерного оркестру».

ЄВГЕНІЯ:

«Обязательно нужно проводить такие концерты, потому что для нас это было такое удивление. Мы много путешествовали, но впервые видим такой концерт. Это прекрасно».

 

 

залишіть коментар