Тернополяни покажуть вертеп на Херсонщині

Автор:     Опубліковано: 6 Січня 2015 о 20:10    379 переглядів

Вже втретє показувати різдвяний вертеп мешканцям інших регіонів України вирушили тернопільські «обновляни». Розповідають: раніше два роки поспіль їздили на Схід, а саме – в Донецьку область.

МАРІЧКА ЧЕМЕРИС, заступник референта зовнішніх зв’язків Товариства українських студентів-католиків «Обнова»:

«Ми їздили туди до сестри-студитки, яка живе зовсім недалеко від кордону з Росією, тобто, жила там, село Многопілля. Ми приїжджали туди, сестра нам організовувала маршрут, по якому ми їздили з нашим вертепом. В основному, ми виступали в школах, а також на парафіях».   

Цього року, розповідає Марічка Чемерис, також мали намір їхати на Донеччину. Втім, події, які зараз відбуваються в країні, внесли свої корективи. А тому цього разу молоді люди  відвідають Херсонську область, куди їх запросила інша «обновлянка».

МАРІЧКА ЧЕМЕРИС, заступник референта зовнішніх зв’язків Товариства українських студентів-католиків «Обнова»:

«Один день ми будемо в Херсоні, на другий день ми будемо в Скадовську,  на третій день ми вже будемо в маленькому селі, де живе наша Зореслава.Будемо не просто показувати вертеп, будемо брати ще участь в фестивалі вертепів. Будемо показувати таку маленьку інсценізацію Святої вечері, тобто, традиції, як мала би відбуватися Свята вечеря, тобто, як мали би поводитися діти, скільки страв є, коли сідаємо за вечерю».

Також молоді люди мають намір відвідати українських військових. Загалом на Херсонщину поїде близько десяти осіб.

ЄВГЕН ЗІГМУНТ, учасник Товариства українських студентів-католиків «Обнова»:

«Чому вирішив їхати? Тому що потрібно показати людям, які забули за 70 років колонізації, що таке дух українського свята, українські традиції».

Поїздка, запевняють «обновляни», їх не лякає. Кажуть, в попередні рази на гостей з Західної України люди реагували здебільшого позитивно. Дехто, аби подивитися на їхній вертеп, розповідає Марічка Чемерис,  долав по кілька кілометрів пішки снігом. Українцям з різних регіонів, вважає дівчина, просто не вистачає комунікації.

МАРІЧКА ЧЕМЕРИС, заступник референта зовнішніх зв’язків Товариства українських студентів-католиків «Обнова»:

«З огляду на те, що вже були 3 рази в Донецьку з вертепом, також ми ще були в цьому селі, Многопілля, з етнодуховним табором, ми тиждень цілий там були,  мушу сказати, що ми потребуємо спілкування. Тобто, Схід, центр України, Захід, – ми дуже потребуємо спілкування. Можливо, все це, що зараз в нас відбувається, це є через брак спілкування».

В дорогу молодь вирушила 5-го січня. Повернутися планують трохи менше як за тиждень.

 

залишіть коментар