Вихованці «Зоринки» довели європейську публіку до сліз

Автор:     Опубліковано: 6 Січня 2015 о 19:00    972 переглядів

Близько тижня вихованці дитячої хорової школи «Зоринка» знайомили з українською піснею угорців та італійців. За цей час з концертами відвідали міста Марія-Повч, Будапешт, а ще Венецію, Падую, Рим, а католицьке Різдво зустріли у Ватикані.  Від подорожі, розповідають діти, приємних вражень залишилося чимало. Хоч для частини з них поїздка закордон далеко не перша, втім, запевняють, одна з найцікавіших. Адже відвідали багато місць, куди туристи з’їжджаються з усього світу та співали у величних храмах.

ОКСАНА КОМАЩУК, вихованка «Зоринки»:

«Дуже сподобалося у Храмі святої Софії, у Римі. Це українська церква, ми там співали Службу Божу, а після Служби Божої давали концерт. Дуже вразив інтер’єр цього храму. Тому що все було викладено мозаїкою, і вона переливалася. На цю красу можна було дивитися хоч цілу вічність».

ТАЇСІЯ ЛЕВКОВСЬКА, вихованка «Зоринки»:

«Мені дуже сподобалася ця поїздка, особливо Венеція. Ми ходили по вулицях, вони були дуже тісні, але цікаві. Мені сподобалися ті маски, які там продавали. Також мені ще сподобалося в Падуї, храм Святого Антонія. Ми там співали, і всі стоячи нам аплодували».

Виконували колядки, щедрівки, духовні пісні. Люди, розповідають вихованці «Зоринки», слухали зі сльозами на очах. Надто, коли чули український гімн чи реквієм в пам’ять наших загиблих Героїв. В такі моменти, кажуть діти, відчували щиру гордість за свою країну.

ІВАН ВЕРБІЦЬКИЙ, вихованець «Зоринки»:

«Ангелик» – це реквієм пам’яті Небесної сотні. І люди аж встали, щоб вшанувати пам’ять Небесної сотні. Аж плакали».

НАТАЛЯ СТАРЕПРАВО, вихованка «Зоринки»:

«Мене вразила сама атмосфера, те, що люди, які проходили повз, вони зупинялись, хоча вони нас взагалі не розуміли, але відчували вони нас серцем.  Відчували ті твори, які ми виконували, і те, що українці, вони почули рідний свій голос, в зовсім чужій країні».

Не обійшлося, розповідають діти, і без курйозів.

МАРЯНА МАКСИМИШИН, вихованка «Зоринки»:

«Як їхали з Венеції в Падую, ми сіли на одне метро, але він поміняв курс, він їхав в якесь інше місто. І ми всі виходили з того метро, і почали бігти на інший поїзд. Це було дуже смішно, це виглядало, як «Сам удома». Багато дітей, і всі біжать за одною людиною. І це було на Різдво».

Крім того, запевняють в «Зоринці», траплялися й направду дивовижні речі, ніби даючи зрозуміти, що ця поїздка дійсно благословенна.

АНЖЕЛА ДОСКОЧ, художній керівник хорової капели ДХШ «Зоринка»:

«Коли ми співали в Ватикані, на площі Святого Петра, біля тої шопки їхньої…  Прийшли на площу, то хмари зійшлися такі чорні, що враження, що зараз тут сніг випаде. І, буквально, заспівали «Боже великий, єдиний…» і потім почали колядувати, розступилися хмари, і ми кажемо: так ніби хтось відкрив кватирку, подивитися, хто це там співає. І промінці сонця були прямо на голівках дітей. От вам благословення».

ІЗИДОР ДОСКОЧ, керівникдитячої хорової школи «Зоринка»:

«56 років я працюю з творчими колективами. В мене було дуже багато світлих, гарних моментів. Зі своїм колективом я виступав в палаці «Україна». Зі своїм колективом я виступав в Кремлівському палаці. То були оркестри, і так далі. Але щоби я міг зі своїм колективом, а тим більше, дитячим колективом, співати в Ватикані – я навіть не міг мріяти. Ще й на Різдво».

Після поїздки, кажуть в «Зоринці», їх колектив став ще більш дружнім. Невдовзі вихованці школи мають намір показати концертну програму і тернополянам.

 

залишіть коментар