Через події, які зараз відбуваються в нашій країні, у Тернополі, нарівні з іншими населеними пунктами, введено стан підвищеної готовності в системі цивільного захисту. Відповідне розпорядження підписав міський голова Сергій Надал.
СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:
«Що це означає? В першу чергу, це цілодобове чергування керівних працівників, це посилена охорона об’єктів життєзабезпечення міста, це приведення в готовність всіх захисних споруд. Ну і ряд інших заходів».
Приведуть до ладу і міські укриття та бомбосховища. Загалом у Тернополі таких є більше 9-ти десятків. Лише 3 з них – у комунальній власності. На їх оновлення передбачено близько 745 тисяч гривень. Ще одне належить обласній раді, 30 – державні, та 21 – в руках приватних власників, каже Сергій Надал.
СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:
«Попереднє обстеження цих бомбосховищ і цих укриттів, які робилися протягом року, показало те, що вони не всі є в стані готовності. Були зібрані керівники всіх тих установ, в яких є на балансі ці укриття і бомбосховища. Їм доведено і зобов’язано виконати вимоги законодавства, привести якомога швидше в належний порядок всі ці бомбосховища і укриття, тому що, в першу чергу, в них будуть, у випадку надзвичайних ситуацій, перебувати працівники їхніх підприємств, і також люди, які знаходяться, які живуть поруч».
Вже з наступного тижня комісія, яка складатиметься з надзвичайників та представників міськради, проводитиме додаткові обстеження таких об’єктів.
ВІТАЛІЙ ПОВОРОЗНИК, начальник Тернопільського міського відділу УДСНС України в області:
« Дані перевірки по місту Тернополю будуть здійснені протягом лютого-березня 2015 року. І, за результатами перевірок, будуть складені відповідні акти комплексних перевірок і вручені керівникам, балансоутримувачам об’єктів».
Разом з тим, в міськраді зазначають: серед тернополян вже «ходять» пам’ятки та інструкції щодо поведінки в надзвичайних ситуаціях. Втім, не завжди інформація у таких листівках є правильною. Деякі поради не те, що не зарадять, а навіть навпаки – можуть зашкодити.
ІВАН КОВАЛЬ, начальник управління надзвичайних ситуацій міськради:
«В тексті говориться про те, що під час обстрілу мешканці міста можуть ховатися в каналізаційних колодязях. Відповідно до роз’яснень водоканалу, яке надіслано на адресу міського голови, категорично забороняється спуск людей у водопровідні чи каналізаційні колодязі, камери, колектори без засобів індивідуального захисту – протигаза ПШ-1, тобто, протигаза, який має довгий шланг, до 10 метрів з відведенням його за межі об’єкта, та запобіжного пояса. Перед спуском людей в колодязь обов’язково повинні бути проведені заміри повітряного середовища в колодязі на предмет загазованості»..
Інформацію про те, як діяти під час надзвичайних ситуацій, можна знайти на сайті міської ради, кажуть чиновники. Почепити відповідні інструкції на дошках оголошень в будинках повинні і обслуговуючі підприємства. Також в мерії мають намір розмістити у кожну поштову скриньку газету з потрібною інформацією.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.