23 лютого розпочався Великий піст

Автор:     Опубліковано: 23 Лютого 2015 о 19:16    493 переглядів

Християни готуються гідно зустріти свято Воскресіння Господнього. 23 лютого розпочався Великий піст. Весь цей час, кажуть священнослужителі, сповнений особливими молитвами та релігійними практиками. Аби правильно підготуватися до Великодня,  працювати, кажуть в Тернопільсько-Зборівській Архиєпархії Греко-католицької церкви, потрібно одночасно в кількох напрямках. Перший – молитва. Молитися у цей час потрібно посилено.

ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ:

«Акцент робиться на тому, що ми є блудні діти, що ми втратили той Рай, який Бог нам запропонував, Боже царство. І ми повинні до Бога повернутися. Коли ми повертаємося до Бога, ми відчуваємо тепло. Відчуваємо, що Він повертає нам те, що ми втратили, дає нам свою силу і свою благодать. Отже ж, в цьому пості, треба переживати цю молитву досконало, треба молитися, щоб максимально бути з Богом».

Наступний крок – обмеження у їжі. Тут кожен повинен зважати на свої сили. Однак дотримуватись його в тій чи іншій мірі, кажуть священнослужителі, повинен кожен. Відмовляючи собі в матеріальній поживі, потрібно намагатися знайти поживу духовну.

ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ:

«Згідно постанови Синоду єпископів нашої церкви, останніх чинностей, які набули, в перший і останній тиждень посту ми відмовляємося від м’ясних і молочних страв. Так само понеділок, середа і п’ятниця, в інші тижні, відмовляємося тільки від м’ясних страв. В інші дні дозволено все їсти. Але, кажу, це є той мінімум, який ставить церква перед людиною».   

Ще одна річ, каже отець Олег Харишин, – милосердя.

ОЛЕГ ХАРИШИН, прес-секретар Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ:

«Милостиню дати – це означає що? Вчинити жертву. Це – мати ту рису, яка була притаманна Господу Богу. Коли я вмію милосердитися над життям свого ближнього, коли я можу дати цю пожертву, наприклад, пораненому бійцеві або його родині, коли я бачу жебрака і дам йому якусь пожертву, а що більше, коли я попостив, наприклад, не їв цілий піст шоколаду і кошти, які я, гіпотетично, міг би витратити, віддаю цій людині – це є велика жертва з моєї сторони».

Відтак, священнослужителі наголошують: піст – це не стільки формальна відмова від певної їжі чи обмеження себе у якихось розвагах. Насамперед, це хороша можливість  наблизитися до Бога, привести до ладу думки, позбутися образ та покаятися у гріхах.

Тернополяни, яких зустріла наша знімальна група, теж знають, що потрібно встигнути до Великодня:

«Молитися, молитися і молитися».

«Пробачити всіх своїх рідних, близьких. Покаятися в чомусь, зробити якісь висновки в житті».

«Треба взятися, щоб не їсти жирного, і щоб зі всіма перемиритися, з ким мав який гнів».

Триватиме піст 7 тижнів, до самого Великодня, який цьогоріч святкуватимуть 12 квітня.

 

залишіть коментар