Більше тисячі заяв на отримання земельних ділянок від сімей учасників АТО надійшло в обласне Держземагентство. Наразі дозволи отримали більше семи сотень охочих. Понад 170 ділянок вже передані у власність. Кілька – під ведення особистого селянського господарства, решта – для індивідуального садівництва. Загалом на Тернопільщині для таких цілей передбачено 485 гектарів землі. В Держемагенстві кажуть: переважно люди хочуть отримати ділянку поближче до обласного центру.
ЗІНОВІЙ БЕЗКОРОВАЙНИЙ, заступник начальника ГУ Держземагентства в області:
«Коли приходить військовослужбовець, то, звичайно, ми спочатку пропонуємо ті ділянки, де по районах давали, і стараємося прив’язатися до місцезнаходження, бо, самі розумієте, Тернопільський район не витримає такого напливу, всіх забезпечити буде нереально. Але ми знайшли можливість, 6 масивів, фактично, ми розприділили в Тернопільському районі. Бо люди стараються, щоб ця ділянка мала якусь привабливість, інвестиційну і ринкову».
Подати документи на отримання землі прийшов і Володимир Сімчук. Він разом із братом-близнюком Ярославом близько місяця стояв на варті нашого спокою поблизу міста Щастя на Луганщині. В Держземагентство чоловік прийшов сам.
ВОЛОДИМИР СІМЧУК, учасник АТО:
«Брат на роботі. За двох».
Володимир розповідає: вдома порадились і вирішили просити ділянки там, звідки родом дружини обох братів, теж, до слова, близнючки.
ВОЛОДИМИР СІМЧУК, учасник АТО:
«Всі пішли нам назустріч, сказали, що можна. Сказали принести перелік документів. Ми принесли. Думаю, що все буде добре, так, як ми запланували».
В Держземагентстві кажуть: аби отримати землю, учасникам Антитерористичної операції потрібно підготувати низку паперів.
ЗІНОВІЙ БЕЗКОРОВАЙНИЙ, заступник начальника ГУ Держземагентства в області:
« В першу чергу, звичайно, потрібна сама людина. Щоб він написав особисто заяву. Ну, ми йдемо назустріч, коли приходить людина з довіреністю. Тоді заповняється заява. До заяви потрібно, звичайно, копію паспорта та ідентифікаційного коду, щоб ми могли встановити особу. Ну і документи, які підтверджують участь людини в Антитерористичній операції. Це є завірені відповідні довідки».
Решту необхідних документів, запевняють в Держемагентстві, готують самі. Заявникам це обходиться не більше, ніж в 553 гривні.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.