Міська рада готова профінансувати 70% утеплення будинку

Автор:     Опубліковано: 6 Лютого 2015 о 19:28    667 переглядів

У Тернополі скорочуватимуть споживання газу та енергоносіїв. Відповідну програму на останній сесії підтримали депутати міської ради. Розрахована вона на наступні 5 років, до 2020-го.  Фахівці кажуть, програма торкається, переважно, двох найбільших споживачів.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з енергозабезпечення міського управління ЖКГ:

«Якщо говорити, для порівняння, у розрізі 2013 року, то наші комунальники спожили газу природного у розмірі 78 мільйонів газу. Населення в той рік  спожило 75 мільйонів газу, з яких 60 мільйонів – це є газ на опалення, тобто є досить велика частка індивідуального опалення. В 2014 році споживання нашим комунальним підприємством скоротилося до 65 мільйонів газу, тобто, на 13 мільйонів, а от споживання населення, на жаль, залишилося на цьому ж рівні, навіть десь збільшується».

Програма передбачає, серед іншого, реконструкцію котелень, встановлення індивідуальних теплових пунктів, сонячних колекторів, заміну та реконструкцію окремих ділянок теплотрас, встановлення системи диспетчерського керування процесом теплопостачання.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з енергозабезпечення міського управління ЖКГ:

«15 мільйонів євро – це на модернізацію теплопостачання. Це є грантові кошти і кошти ЄБРР, це 10 мільйонів кредиту і 5 мільйонів – грантові кошти».

Натомість споживання газу в житловому фонді можна скоротити або підняттям тарифів, або ж проведенням заходів з термомодернізації будинків.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з енергозабезпечення міського управління ЖКГ:

«Термомодернізація – це, фактично, узагальнене слово капітального ремонту житлових будинків. Перш за все, самий дорогий вид робіт в даному аспекті є утеплення стін. Ну а ще, окрім цього, можна міняти вікна в місцях загального користування, можна встановлювати індивідуальні теплові пункти, можна встановлювати датчики руху і освітленості, енергозберігаючі лампочки. Фактично, там є 7 заходів, які передбачені. Це і утеплення ще горищ, встановлення рекуператорів для примусової вентиляції».   

Термомодернізацію будинків будуть проводити на умовах співфінансування: частину коштів братимуть з міського бюджету, решту – доплатять мешканці. Витрати з однієї квартири, запевняють чиновники, цілком посильні.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Передбачається, що бюджет міста Тернополя буде виділяти 70 % від потреби, решту 30 ми просимо мешканців, які на це згідні, профінансувати свої кошти. Якщо брати по грошовому прикладу, то житловий будинок площею 5 тисяч квадратних метрів може отримати півтора мільйона гривень, але на умовах співфінансування мешканців у розмірі 30 %. З розрахунку, якщо перерахувати на мешканців, получається десь, приблизно, 642 гривні з квартири, яка має площу 50 метрів квадратних».

Змушувати тернополян утеплювати будинки, каже Сергій Надал,  не будуть – така ініціатива повинна йти виключно від самих мешканців. Перші заявки на проведення таких робіт вже надійшли в міську раду.

 

залишіть коментар