Тернопільських школярів навчали, як правильно евакуюватися

Автор:     Опубліковано: 12 Лютого 2015 о 19:23    586 переглядів

«Увага всім! Говорить шкільний радіовузол. Оголошуємо про загрозу виникнення надзвичайної ситуації. В будинку школи виявлено підозрілий предмет, подібний до вибухонебезпечного. Оголошуємо про екстрену евакуацію усіх дітей і дорослих!»

На щастя, це лише навчання. Тренувальне заняття з цивільного захисту провели у 3-й школі. Відпрацьовували екстрену евакуацію.  Директор навчального закладу Степан Дудяк каже: схожі заходи проводять регулярно. Адже зараз потрібно бути готовими до всього.

СТЕПАН ДУДЯК, директор Тернопільської спеціалізованої школи №3 з поглибленим вивченням іноземних мов:

«Самі знаєте, які ситуації зараз виникають. Не тільки я маю на увазі надзвичайні ситуації воєнного характеру, а природного: землетрус, ураган, чи підтоплення. Все це спонукає до того, щоб навчити дітей, та й дорослих, до речі, теж, як діяти в таких умовах».   

Загалом евакуація зайняла кілька хвилин. З 586 учнів вивели всіх.  Згодом частину дітей завели в облаштоване в підвалі протирадіаційне укриття. Там є вода, де сісти  та деякі засоби індивідуального захисту. Загалом два укриття в школі можуть вмістити близько 360 осіб. Вони, за словами директора, потребують певного ремонту. Втім, у закладі мають надію, що вже скоро все функціонуватиме належно.

Самі ж діти переконані – такі навчання зараз аж ніяк не зайві.

ІЛОНА:

«Перш за все, потрібно проводити такі навчання, тому що в нашій країні на даний момент дуже складна ситуація. Яка гарантія, що десь в Тернополі не станеться якоїсь надзвичайної ситуації? Ми всі повинні поставитись до цього серйозно, навчитися не панікувати, злагоджено, разом вийти, і щоб якомога більше врятувати життів».  

ЮЛЯ:

«Ці навчання допомагають нам правильно реагувати під час виникнення справді якоїсь ситуації, допомагають нам, по-перше, швидше це робити. Я вважаю, що потрібно регулярно проводити навчання, щоб ми справді змогли евакуюватися, зокрема, я вважаю, найважливіше – це маленьких діток потрібно вивести, адже вони можуть якраз найбільше панікувати».

Міський голова Тернополя каже: такі тренування поступово проведуть у всіх школах міста. Кожного дня – в 1-2 закладах.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«В Тернополі розроблена система, як повинні діяти всі системи цивільного захисту в таких ситуаціях. Зараз ми хочемо відпрацювати на практиці, наскільки воно є дієво, побачити під час таких тренувань, де є насправді проблеми, що потрібно доробити, що потрібно додатково навчити, які приміщення підготувати, для того, щоб бути готовим, тому що ситуація, на жаль, є непевною».

За словами Сергія Надала, повноцінні укриття є лише у 3-ох школах міста. Ще в деяких є підвальні приміщення, які можна використовувати для таких цілей. На їх облаштування передбачена певна сума з бюджету.

 

залишіть коментар