Тернополяни вшанували загиблих під час Революції Гідності

Автор:     Опубліковано: 23 Лютого 2015 о 19:16    486 переглядів

У Тернополі вшанували Небесну Сотню. Пам’ятне віче до річниці кривавих подій Революції Гідності, коли загинуло більше ста українських патріотів, провели на Театральному майдані. Зі сцени під пісню «Плине кача» зачитали довгий перелік імен. Згадали тих, хто минулої зими втратив життя у боротьбі за краще майбутнє. Згодом, після хвилини мовчання, велелюдний майдан приступив до спільної молитви за загиблими.

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП):

«Небесна Сотня віддала своє життя, тому що дійсно вірила в Україну. Вони вірили в те, що ми з вами зможемо відродити Українську державу, зробити її такою, якою хотіли її бачити сотні поколінь борців за волю України, за всі ті століття, коли Україна була поневолена. Вони вмирали для того, щоб ми з вами жили і продовжували їхню справу і їхню боротьбу».  

На крові Небесної Сотні, переконаний владика Нестор,  народилася нова Україна. Однак те, якою вона буде, тепер залежить від кожного з нас.

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП):

«Чи ми будемо миритися з несправедливістю чи ми будемо з нею боротися, чи ми будемо думати кожен про себе, чи будемо думати про спільну справу, про те, що потрібно нашій державі. Лише тоді, коли кожен, від влади, від перших осіб і до кожного громадянина, коли почне зміни в собі, лише тоді почнуться зміни в державі».  

Міський голова Тернополя Сергій Надал переконаний: щоденна праця заради майбутнього та молитва в пам’ять наших Героїв – це те, що сьогодні повинно об’єднати усіх українців.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Лютий 2014 року назавжди увійде в історичну пам’ять українців. В ті дні вся Україна і весь світ побачили холодну жорстокість катів і щире, світле, відверте бажання повстанців, які зі щитами в руках гинули від снайперських куль професійних вбивць. Сотні померлих – це кривава данина за нашу історію. Це кривава жертва мирних людей, яка покладена на жертовник історії заради світлого майбутнього прийдешніх поколінь».

Вшанувати Героїв Небесної Сотні на головну площу міста прийшли сотні людей. Кажуть: просто не змогли залишатися осторонь.

РОМАН:

«Згадуючи ці події річної давності, коли я з друзями тут так само стояв, і до Києва їздили, я не бачив іншого варіанту, як не прийти зараз сюди».

ОЛЬГА:

«Ми глибоко жаліємо смерть наших молодих таких хлопців, які загинули за нас, за наше життя, за життя наших дітей, скорбимо. І тому ми тут».

Також небайдужі городяни покладали квіти та запалювали лампадки біля стенду з фотографіями наших земляків – Героїв Небесної Сотні.

 

залишіть коментар