У Тернополі відкрили фотовиставку Віктора Гурняка

Автор:     Опубліковано: 3 Лютого 2015 о 19:24    308 переглядів

Складні та трагічні події української історії – через фотооб’єктив.  Світлини загиблого на Сході пластуна, фотокореспондента, бійця батальйону «Айдар»­ Віктора Гурняка показали тернополянам. Виставку організували його рідні та друзі. Загалом експозиція включає більше 30 фото, які відображають події Революції Гідності та військовий конфлікт на Сході, а ще – особисті світлини Віктора та окремі дописи із його сторінки в соцмережі.Друзі кажуть: організували виставку, бо хотіли, аби люди побачили талант Віктора, його  багатогранну особистість.

НАЗАР ЗЕЛІНКА, друг Віктора Гурняка:

«Ці фотографії – це є, фактично, останній рік його життя. Тобто, це є події Майдану, це є події в Криму, і це є події вже на війні на Донбасі. Фактично, тут навіть є його остання фотографія. Це автомобіль, фактично, який для нього став фатальним. Через те, що саме він, якраз, вивозив на тому автомобілі поранених десантників з бою, і він заглух. І коли Віктор вже пробував його ремонтувати, відбувся мінометний обстріл, від чого він загинув».

До слова, тернополяни – не перші, хто може відвідати таку виставку. Світлини вже бачили у Львові, Івано-Франківську, а ще –  в Чикаго, Мюнхені, Варшаві. В майбутньому фотографії Віктора Гурняка мають намір показати ще в інших містах, як в Україні, так і в Європі та США.

 РОСТИСЛАВ КОВАЛЬЧУК, фотограф, друг Віктора Гурняка:

«Переважно це друзі, які допомагають, які можуть організувати, частково – пластуни. Наприклад, в Стокгольмі, там просто дівчинка побачила, почала читати в Фейсбуці про Віктора, дуже перейнялася цією людиною, і запропонувала зробити виставку. Тобто, сама нас знайшла, сама вийшла на нас. Це дуже позитивно». 

На відкриття виставки прийшло чимало людей, серед них друзі, знайомі та просто небайдужі тернополяни. Ті, хто знав Віктора Гурняка особисто, згадують: був неабияким патріотом, позитивним та життєрадісним, посміхався, навіть перебуваючи в епіцентрі бойових дій.

ПЕТРО ЗАДОРОЖНИЙ, фотограф, друг Віктора Гурняка:

«Ми так спочатку були знайомі, а потім я захопився фотосправою, насправді, також завдяки йому. Він мені, можна сказати, давав перші поради, допомагав відправити перші фотографії на УНІАН. Він був дуже веселою, життєрадісною людиною. Тобто, ми могли з усмішкою говорити навіть про якісь проблеми».

МАРІЯ ПРОХИРА, знайома сімї:

«Це на Майдані було. Ще не було тої бійні, революції, це ще був листопад місяць. І ще оці стрічки Вітя ніс, я кажу: «Слухай, Вітя, я приїхала, і нічо». То він мені намалював ще фарбою на чолі прапор. Я кажу: «Ну і що, і я помию…» А тут мені Вітя зав’язав оцю стрічку. І я її не можу розв’язати».       

Про те, яким був Віктор, розповідає і короткометражний фільм-спогад, знятий його друзями.

НАЗАР ЗЕЛІНКА, друг Віктора Гурняка:

«Він показує його життя, він показує емоції, він показує його сімю, він показує його друзів. Фактично, показує таку загальну картинку під іменем Віктор Гурняк».  

Триватиме виставка до 13 лютого. Оглянути світлини можна в Українському домі. Там же можна внести пожертву в недоторканий фонд доньки Віктора Гурняка Юстинки.

 

 

залишіть коментар