Від податку на нерухомість у Тернополі звільнили церкви, однак не всі

Автор:     Опубліковано: 27 Лютого 2015 о 19:05    268 переглядів

Черговий робочий тиждень депутати міської ради завершили сесією. На засіданні розглянули близько 170-ти питань. Зокрема, обранці надали пільги по оплаті за землю деяким установам.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Міська рада надала пільги по оплаті за землю нашим чотирьом університетам. Звільнені від оплати за землю під приміщеннями, які знаходяться під учбовими корпусами, заклади освіти і науки. Також звільнені від плати за землю всі підприємства, які займаються обслуговуванням житлового фонду, тобто, всі ЖЕКи. І також об’єднання співвласників багатоквартирних будинків отримали пільги по оплаті за землю. Крім того, звільнені гуртожитки університетів і вишів».  

Також депутати звільнили від сплати податку на нерухомість місцеві церкви, крім тих, які відносяться до Московського патріархату.

Внесли на сесії і зміни до бюджету. Чи не основна мета такого рішення, каже Сергій Надал – дати кошти на погашення кредиторської заборгованості за 2014 рік. Виділили певну суму і на надання медичної допомоги воїнам АТО та покращення обороноздатності міста.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Виділено додатково 250 тисяч гривень на ремонт бомбосховищ міста Тернополя, які знаходяться в комунальній власності. На 98 тисяч буде придбано обладнання для облаштування блокпостів при в’їзді в Тернопіль, це відеокамери, які будуть фіксувати автомобільний транспорт. 100 тисяч виділено на закупівлю засобів індивідуального захисту. 250 тисяч – для закупівлі спеціального обладнання, яке буде використовуватися фахівцями ДСНС у випадку надзвичайної ситуації у місті Тернополі. Це тепловізори, генератори, інше спецобладнання, яке потрібне для пошуку і порятунку людей».  

Ще більш ніж 140 тисяч гривень виділили для проведення ремонтних робіт в пунктах, де базуватимуться загони територіальної оборони міста Тернополя.

Прийняли на сесії також ряд звернень до керівництва держави. Перше – щодо спрощення процедури перетину кордону та розмитнення автомобілів, які ввозять для потреб АТО. Депутати вважають: це повинно відбуватися без сплати мита, податків та зборів. Інше звернення – про надання спеціальних пільг дітям учасників АТО. Третє стосується цін на паливно-мастильні матеріали для перевізників.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Звернення до Уряду країни з метою продажу паливно-мастильних матеріалів за зниженими цінами, по спеціальних квотах для перевізників, які займаються офіційно перевезеннями громадським транспортом по населених пунктах України. Оскільки ми бачимо, як стрімко зростають ціни на паливно-мастильні матеріали, ми намагаємося стримати ріст тарифів на перевезення в громадському транспорті. Єдина можливість це скоригувати – це якимось чином втримувати ціну на паливно-мастильні матеріали».

Крім того, відтепер одна з музичних шкіл міста носитиме ім’я автора Державного гімну України.

ВАСИЛЬ КАРМАЗИН, начальник управління культури та мистецтв міськради:

«Музична школа № 2 звернулася з поданням щодо присвоєння їй імені Михайла Вербицького».

Все ж, більшість розглянутих на сесії питань, як повелося, – земельні. Зокрема, депутати прийняли рішення про виділення ділянок на вулиці Микулинецькій ще 120 учасникам АТО.

залишіть коментар