За місяць в Попасній тихо було лише 2 дні – тернопільські правоохоронці

Автор:     Опубліковано: 23 Лютого 2015 о 11:22    527 переглядів

Зруйновані будівлі, мости та дороги, безлюдні вулиці міст, – саме таким застали схід нашої держави тернопільські  правоохоронці, які у рамках ротації приїхали в зону АТО. Там хлопці перебували близько місяця. Частина несла службу в Ізюмі Харківської області.

МИХАЙЛО ШВАЙКА, начальник міліції громадської безпеки, заступник начальника Козівського РВ:

«Ми задачі виконували по охороні блокпостів, вишка, міст, по охороні громадського порядку. Проблем нема. Управління забезпечило всім сухпайки, ліки, продукти».  

Ще частина правоохоронців перебувала в Попасній на Луганщині. Місто підконтрольне українським бійцям, втім, вже далі знаходяться основні позиції супротивника, зізнаються міліціонери. За кілька кілометрів від населеного пункту велися бої за Дебальцеве. Майже щодня, кажуть правоохоронці, обстрілювали  і саму Попасну. За місяць їхньої служби тихо було лише два дні.

ОЛЕКСАНДР МАЦІЄВСЬКИЙ, начальник зведеного загону правоохоронців Тернопільщини:

«Отакі тут воронки. Після дня перемир’я. Рівно в 00:15 почався артобстріл. З «Градів». І от такі фугасні міни були. Отакі ями утворилися. В 00:15, той же самий обстріл, попав в районну поліклініку. Оце – що лишилося від поліклініки. Фугасна міна зайшла прямо в центр будинку».   

У нелегкі часи, кажуть бійці зведеного загону, підтримкою були дитячі малюнки. Ними чоловіки обклеїли стіни свого тимчасового помешкання.

АНАТОЛІЙ МАКАРОВ, старший інспектор з особливих доручень  УМВС України в Тернопільській області:

«Діти нам прислали з 7 школи тернопільської малюночки, щоб підтримати наш бойовий дух, щоб ми трималися і боронили наш край».

З початком неоголошеної війни, кажуть правоохоронці, Попасна спорожніла. Городян на вулицях практично немає. Ті, хто залишився, скаржаться на нестачу найнеобхіднішого. І разом з тим, щиро сподіваються на мир.

ВІТАЛІЙ, житель м. Попасна Луганської області:

«Народ бедствует. Из 22 тысяч 4 тысячи осталось в Попасной. Будем надеяться на лучшее. На благоразумие одной и другой стороны».

ІРИНА, жителька м. Попасна Луганської області:

«Ось, в людей хліба… Стояли в магазині, хліба не хватило. Що це таке? 21 вік надворі. Ми що, в первісному віці живем? Надо развиваться, надо щось думать, надо строить. Надо мир восстанавливать. Надо людям работы давать».

ВАЛЕНТИНА, жителька м. Попасна Луганської області:

«В підвалі живемо. Хочемо миру, спокою. А в нас газу нема. Живем – день до вечора. Пенсію оце почали давати. А то не давали пенсії».

Після місяця перебування на Сході тернопільських правоохоронців в рамках чергової ротації замінили колеги.

 За матеріалами ВЗГ УМВСУ в Тернопільській області

залишіть коментар