Як діяти при надзвичайних ситуаціях, навчали медперсонал міської лікарні номер 3. В закладі кажуть: мета такого тренування – перевірити організацію роботи штабу цивільного захисту та маршрути евакуації. Раніше працівникам пояснили, що вони повинні робити. Наступний етап – застосування цих знань на практиці. Голосове оповіщення в медзакладі не використовують. Про необхідність евакуюватися телефоном повідомляють кожне відділення.
«Увага всім, провести екстрену евакуацію в захисну споруду».
Далі відбувається, власне евакуація. Тих хворих, хто не може пересуватися самостійно, транспортують у захисну споруду ліфтом.
«В зв’язку з тим, що у відділенні анестезіології і реанімації знаходяться найбільш важкі, проблемні хворі, воно евакуюється в першу чергу. За відділенням реанімації проводиться евакуація пацієнтів, які не ходячі з відділення реконструктивної хірургії».
Лікарня має своє джерело живлення – кілька генераторів, власну свердловину. А бомбосховище може вмістити близько сотні хворих та медиків. По прибутті в укриття – перекличка: перевіряють, чи всі на місці.
«- Відділення реабілітації неврологічних хворих?
– Є.
– Терапевтичне відділення?
– Є.
– Денний стаціонар?
– Є».
Загалом евакуація людей у сховище займає всього кілька хвилин.
ЮРІЙ ЛАЗАРЧУК, головний лікар міської комунальної лікарні №3:
«Безумовно, при наявності пацієнтів час трошки затягнеться. Але це також, ми рахували, затягнеться незначно. Шляхи евакуації максимум розведені. Пацієнти йдуть одним маршрутом, медперсонал іде слідуючим маршрутом. І так само вони входять в сховище також різними маршрутами, не створюючи штовханину або якихось незручностей один одному».
В міському управлінні надзвичайних ситуацій кажуть: захисна споруда третьої лікарні – в доволі хорошому стані, хоч дещо доробити, все ж, потрібно.
ІВАН КОВАЛЬ, начальник управління надзвичайних ситуацій міськради:
«Порівнюючи її з тими захисними спорудами, які є на території міста, вона збереглася в нормальному стані. Вона є не з найкращих, але й не найгірша. Вона десь на «золотій середині». Сесією міської ради виділені кошти для проведення першочергових робіт. Самі необхідні, котрі треба провести – це стосується санвузлів, освітлення. А далі, по мірі необхідності, я думаю, міський голова буде приймати рішення, якісь кошти будуть виділятися».
Поки триває евакуація, біля одного з виходів лікарні чергує транспорт: автобус та автомобіль швидкої допомоги.
РОМАН ОРОБЧУК, лікар виїзної бригади Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф:
«В зв’язку з надзвичайною ситуацією в даному лікувальному закладі, ми повинні перевезти хворих, які потребують і які не можуть лікуватись тут, в інші лікувальні заклади».
ЮРІЙ ЛАЗАРЧУК, головний лікар міської комунальної лікарні №3:
«Пацієнти, які можуть покинути стаціонар, тобто, які не потребують подальшого лікування, вони йдуть додому. Тобто, ми говоримо про певні види надзвичайних ситуацій. Пацієнти, які потребують доліковування, і можуть бути транспортовані, вони сідають в транспорт і евакуйовуються в інші лікувальні заклади. Пацієнти, які не можуть бути транспортовані, вони спускаються в сховище».
До слова, поліклінічне відділення лікарні в тренуванні з евакуації не задіювали. Втім, запевняє Юрій Лазарчук, з планом дій в разі виникнення небезпеки персонал чітко ознайомлений.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.