Тернопіль будуть прибирати, а після – фестивалити

Автор:     Опубліковано: 11 Березня 2015 о 19:35    438 переглядів

Уп’яте Україна стане частиною загальносвітового руху «Let’s do it, world”, який об’єднує понад 11 мільйонів людей у більш ніж ста країнах світу. Акція «Зробимо Україну чистою!» розпочнеться 25 квітня о 10 годині ранку. І має на меті зібрати 250 тисяч волонтерів. Активісти вірять, що спільними зусиллями українці зможуть не лише очистити країну від сміття, а й змотивувати себе до змін.

МАРІЯ ШЕПЕТУН, національний координатор по роботі з волонтерами

 «Потрібно використовувати всі можливості, аби нагадати людям, що навколишнє середовище – це насправді важливо. І якщо ми зараз не візьмемося за це серйозно, то потім можемо просто вже не встигнути. І в нас з’явився ось такий слоган, яким ми дуже пишаємося. Звучить він так: хай небо буде мирним, а Україна – чистою».

У Тернополі прибиратимуть парк «Загребелля», куди й просять приходити волонтерів та усіх охочих допомогти.

ВІТАЛІЙ ЗАБАВА, координатор акції в Тернополі:

«В нас головна локація по прибиранню, в 10 годині, це буде парк “Загребелля”. Збираємося біля “Riverpool” і розподіляєм. Там у нас буде розподіл по секціях. Самий цей парк і будем прибирати».

Щоб акція не виглядала, як толока, після прибирання пройде екологічний фестиваль. Так званий «Чистофест». Організатори планують ряд розважальних і освітніх заходів. Деякі з них відбудуться у Тернополі вперше.

ВІТАЛІЙ ЗАБАВА, координатор акції в Тернополі:

«Крім цього ми ще цього року вирішили добавити трохи інтерактивів. Буде в нас планується велопробіг. На Театральній площі планується зробити, мабуть, вперше в Тернополі велополо. І вечором ще планується в нас Вуличний університет. З точною локацією ще думаємо. Або буде на Єлисейських полях наших, так званих тернопільських. Або біля пам’ятника Шевченка».

Долучилися до акції і сім районних центрів: Чортків, Заліщики, Зборів, Кременець, Борщів, Бережани, Бучач і село Соколів у Бучацькому районі. Оскільки проект досить масштабний,організатори шукають підтримки органів державної влади та підприємців, котрі займаються вторинною переробкою сміття.

залишіть коментар