Тернополянам слід бути уважними при пошуку житла чи роботи

Автор:     Опубліковано: 26 Березня 2015 о 20:41    272 переглядів

Хотіли знайти житло чи роботу, натомість, втратили свої гроші. В обласній міліції кажуть: отримали чимало звернень від тернополян, що фірми, які мали б надавати послуги по працевлаштуванню та найму житла, не виконали своїх зобов’язань.

Одна така організація працювала на вулиці Руській. Правоохоронці розповідають: за пошук житла її працівники просили тисячу гривень. Ще в кілька сотень клієнтам обходився пошук роботи. Втім, кажуть в міліції, на те, що бажаного так і не отримали, їм поскаржилось 35 осіб.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник УМВСУ в Тернопільській області:

«Давали людям інформацію у вигляді – нате вам мобільний телефон, йдіть туда, не знаю, куда, там зараз вас хтось зустріне, дасть вам роботу. Ми зареєстрували ці всі звернення, порушили кримінальне провадження, дослідили, провели обшук. На жаль, фірми по місцю її роботи вже не було. В ході розслідування з’ясовано, що всі клієнти, які приходили за послугами до фірми, укладали договори».  

Загальна сума, яку вдалося заробити працівникам фірми, каже Олександр Богомол – 90 тисяч гривень. В іншій організації, на бульварі Шевченка, грошей отримали менше – 12 тисяч. Наразі обидві фірми не працюють. Однак коштів людям не повернули.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник УМВСУ в Тернопільській області:

«В договорах все дуже гарно прописано. Якщо через договір – навіть не вчепишся. Тому що в договорі написано, що сума тисячу гривень, чи, там, 400 гривень, йде, як реєстраційний платіж. Що таке реєстраційний платіж? Нижче написано в договорі, що реєстраційний платіж не повертається потім. Це зрозуміло, що вони шахраї. Це зразу було зрозуміло. Але треба доказати людині, що вона, в момент, коли вона бере гроші, вже знала, що ніяких послуг не надасть. Це дуже важко доказувати».   

Втім способи довести вину таки є, і правоохоронці працюють в цьому напрямку, каже Олександр Богомол. Разом з тим, в міліції застерігають: у Тернополі все ще можуть бути організації, спілкування з якими здатне відбитися на вашому гаманці.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник УМВСУ в Тернопільській області:

«В основному, це фірми, які надають послуги по лізингу автомобілів, по наданню «грошей зараз», кредити, коли ти приходиш на фірму, хочеш взяти 50 тисяч кредиту, але чомусь ти маєш заплатити 12 вперед. Це все – фірми-шахраї, які прикриваються договорами».

 

 

залишіть коментар