У першій гімназії нагородили кращих українознавців

Автор:     Опубліковано: 5 Березня 2015 о 19:19    402 переглядів

Уже понад п’ять років поспіль у стінах першої гімназії для нагородження збираються знавці української мови та літератури. Усі вони – переможці різних конкурсів.

ІРИНА СУМ, заступник начальника управління освіти та науки міської ради:

«Це і переможці другого та третього етапів Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури. Це переможці Конкурсу імені Петра Яцика. А також переможці Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Цьогоріч переможцями цих конкурсів стало більше 80 учнів та близько 16 педагогів».

Ірина Сум розповідає, серед дітей є такі, які брали участь практично у всіх конкурсах одночасно. Причому показали хороші результати.

ІРИНА, учениця Тернопільської української гімназії ім. І. Франка:

«Цього року я отримую нагороди за участь одразу в трьох конкурсах: імені Шевченка, імені Яцика і олімпіада. Я рада, що не підвела очікування тих, хто за мене вболівав».

Переможці діляться секретами свого успіху. Кажуть, універсального «рецепту» немає. Потрібно лише наполегливо працювати і крок за кроком йти до своєї мети.

ОЛЬГА, учениця Тернопільської української гімназії ім. І. Франка:

«Я переможець обласного етапу олімпіади з української мови і міського етапу конкурсу імені Шевченка. Треба багато читати насправді і ці конкурси дуже багато дають хочу чесно сказати».

ВІКТОРІЯ, учениця Тернопільської спеціалізованої школи №3:

«У мене другий диплом на міському етапі олімпіади з української мови. І також другий диплом у міському конкурсі імені Петра Яцика. Ну взагалі підготовка до олімпіади – це постійна робота, не робота декількох днів. Просто потрібно приділяти цьому… постійно приділяти цьому час і не відкладати до останнього».

Задоволений успіхами юних мовників і директор української гімназії. Анатолій Крижанівський каже, призери отримали грамоти від управління освіти і ще дещо від гімназійного колективу.

АНАТОЛІЙ КРИЖАНІВСЬКИЙ, директор Тернопільської української гімназії ім. І. Франка:

 «А ми ще долучилися, що кожній дитинці в подаруночок буде книжечка з іменним записом від української… від колективу української гімназії. Ми дуже тішимося, що таке дійство відбувається. Воно буде завжди традиційним в українській гімназії, бо вважаємо, що українська гімназія і наша українська рідна мова – речі невід’ємні. Це, як синоніми. Це, як душа і тіло».

Оскільки конкурси – українознавчі, організатори приурочили свято нагородження переможців до Шевченківських днів.

залишіть коментар