У Тернополі освятили меморіальну дошку Ігорю Ґереті

Автор:     Опубліковано: 27 Березня 2015 о 19:18    550 переглядів

У Тернополі вшанували пам’ять Ігоря Ґерети – археолога, мистецтвознавця, історика, викладача і громадсько-полі­тичного діяча. А ще – засновника обласної школи мистецтв, яка носить його ім’я. Саме її фасад відтепер прикрашатиме меморіальна дошка.

МАЙЯ НІВЕЛЬТ, заступник директора з експериментально-методичної роботи обласної школи мистецтв:

«Коли в 1992 році ще виникла така ідея про відкриття в Тернополі школи мистецтв, то змістом, наповненням, нормативною документацією займався Інститут національного відродження, група від Інституту національного відродження, яку очолював Ігор Петрович Ґерета».  

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський (УГКЦ):

«Тому 21 рік пан Ігор мене запросив, щоб посвятити цю школу мистецтв. Ми її посвятили. Він жив тою школою. Він говорив, що з цієї школи вийде українська еліта, інтелігенція, майбутнє України».   

Народний депутат Тарас Юрик називає Ігоря Ґерету своїм життєвим учителем. Згадує: той вражав простотою та тим, як вмів зацікавити, прихилити до себе чи не кожного, особливо – молодих людей, вдихнути в них впевненість. І каже: залишилося в пам’яті й чимало цікавих випадків.

ТАРАС ЮРИК, народний депутат України («Блок Петра Порошенка «Солідарність»):

«В 1997 році Ігор Ґерета кандидувався у Верховну Раду. От завжди він, коли кудись ішов, залишав якісь повідомлення для штабу. І дуже цікаво підписувався. Він малював слоника, і підписувався «Провідник Слонь». Це тільки міг робити він. Він дуже вдало кепкував з себе і цим налаштовував на такий дуже хороший позитив. Унікальна людина була».

Усі, хто знав Ігоря Ґерету особисто, сподіваються, що пам’ять про нього ще довго не згасне.

МАЙЯ НІВЕЛЬТ, заступник директора з експериментально-методичної роботи обласної школи мистецтв:

«Надіємось, що в ту школу, от, Ігор Петрович її починав, а ще трошки часу – і прийде його правнук, маленький Ігорчик Ґерета, і буде вчитися також в цій школі».

 

 

 

залишіть коментар