У Тернополі представили «Реанімаційний пакет реформ»

Автор:     Опубліковано: 17 Березня 2015 о 19:46    524 переглядів

Тернопіль відвідали представники громадської ініціативи «Реанімаційний Пакет Реформ». Розповідають: – це коаліція громадських організацій, створена задля пришвидшення реформування країни. Об’єднуючи свій досвід і знання, вони утворити групи у різних напрямках галузевого розвитку.

Представники «Реанімаційного пакету реформ» переконані: домагатися змін в Україні треба власними силами, а не чекати, поки влада зробить все сама. Тим більше, вважають учасники ініціативи, що політики не завжди будуть пропонувати найкраще для держави. До нашого міста, розповідають, приїхали, аби почути очікування громади від реформ та налагодити стосунки з тими активістами і організаціями, які б хотіли долучитися до лав РПР.

АНДРІЙ ШЕВЧЕНКО, консультант з адвокасі РПР:

«Ми вважаємо, що в цей час як ніколи важливо, щоб такі люди як ми збиралися разом, визначали пріоритети і показували чітко владі, на чому краще зосередитися. Громадська ініціатива «Реанімаційний пакет реформ» – це більше 70 громадських організацій, і більше 300 експертів, вчених, журналістів, громадських активістів, які разом працюють над конкретними напрямками змін в країні».   

Хоч, визнають активісти РПР, у владних колах до них не завжди дослухаються, за кілька місяців роботи таки досягли певних результатів.

АРТЕМ МИРГОРОДСЬКИЙ, керівник Секретаріату РПР:

«Сьогодні 29 Законів України було ухвалено за допомогою експертів РПР. Тобто, експерти РПР брали участь в розробці і в адвокатуванні. Тобто, лобіюванні цих ініціатив у Верховній Раді України».

ТАРАС ШЕВЧЕНКО, член Ради РПР:

«Дорожня карта реформ» – це документ, який візуалізує і демонструє, об’єднує всі наші напрацювання в короткій і лаконічній формі. Ми активно працювали над тим, щоб наша дорожня карта стала частиною Коаліційної угоди. І по багатьох пунктах нам це вдалося зробити. Тобто, наше бачення стало тепер частиною політичних зобов’язань політичних партій, які утворили більшість. Це допомагає лобіювати зміни».   

Втім, кажуть учасники ініціативи, попереду – ще вдосталь роботи.

ТАРАС ШЕВЧЕНКО, член Ради РПР:

«Без боротьби, справжньої боротьби з корупцією, реформи в інших сферах практично неможливі. Тому «Реанімаційний пакет реформ» в цьому році буде надзвичайно уважно стежити за створенням Антикорупційного бюро, над його ефективною роботою. Ми очікуємо, що восени, відповідно до Конституції, мають відбутися місцеві вибори. І наполягаємо на якнайшвидшому ухваленню нового Закону. Не має бути так, що законодавство про вибори змінюється за день до оголошення виборчої кампанії».

Міський голова Тернополя Сергій Надал визнає: реформи в державі таки розпочалися. Зокрема, серйозні кроки зроблені в напрямку децентралізації. На шляху реформування країни зараз, переконаний мер, зупинятися не можна.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Хочу сказати, що в Тернополі також є готові громадські ініціативи, які можуть долучатися до подібних заходів. В нас є розпочатий прекрасний проект – це «Школа молодого реформатора». Я впевнений, що ті молоді люди, які сьогодні є, скажімо так, початківцями, в дуже близькому майбутньому це будуть чудові молоді кадри, які будуть готові працювати в новій державі».

Представники ініціативи наголошують: вона є відкрита для всіх, хто хоче зробити свій внесок у розбудову нової держави. Готові, зокрема, розробляти формати залучення експертів на відстані.

 

 

залишіть коментар