У Тернополі рідні бійців перекрили центральну дорогу міста

Автор:     Опубліковано: 17 Березня 2015 о 19:45    490 переглядів

У Тернополі родичі бійців 6 батальйону 128 гірсько-піхотної бригади перекрили центральну дорогу міста, в районі дамби ставу. Люди вимагають, щоб із зони АТО повернули їхніх синів, братів та чоловіків, яких мобілізували ще у березні минулого року.  Ця акція, до слова, вже друга. Перша, нагадаємо, пройшла у суботу. Люди кажуть: зібралися знову, бо відтоді ніяких змін не було. Розповідають, чітких пояснень, чому їхніх рідних досі не демобілізували та коли це відбудеться, не отримали.

НЕЛЯ ІВАНІЦЬКА, дружина бійця:

«Нас не чують. Ми хочемо привернути увагу для того, щоб комбати виконували Указ Президента про демобілізацію. Ми чекаємо на своїх чоловіків, татів». 

ЛЕСЯ ФАРБОТНЯК, дружина бійця:

«Наприклад, в моєї дитини вчора був День народження. Вона, бідна, так чекала на тата… Чому інші мають мати тата біля себе, а мої діти не мають мати? Хоча, по закону, він вже мав бути вдома? Він рік відслужив. Хай йдуть інші, не інші… Чому вони не можуть замінити тих, які вже там протягом року часу?».

Зібралися рідні бійців не лише з Тернополя, а й з різних районів області. Цього разу, запевняють люди, акція – безстрокова: свій протест не припинять,  поки не дізнаються, що чоловіків повертають додому.

НАТАЛІЯ ГАЛУШКА, дружина бійця:

«Буде тривати не тільки вдень, а й вночі. І завтра, і післязавтра. Ми рішуче настроєні на вирішення даного питання по демобілізації наших хлопців. Результату від сьогодні до суботи нам в письмовому вигляді не надали. В словесному нам було сказано: день, два, а то і тиждень».

Якщо результату не буде, кажуть люди, готові і на більш радикальні кроки, однак на які конкретно – не розповідають.

Через перекриття дороги було порушене транспортне з’єднання з мікрорайоном «Дружба». Пропускали учасники протесту лише автомобілі швидкої допомоги. Пересічні тернополяни на таку  акцію реагували по різному: одні – з розумінням, інші – з невдоволенням, бо довелося йти пішки. У профільному управлінні міськради тим часом вирішували, як, хоча б частково, автобусами, забезпечити пасажирські перевезення.

ІГОР МЕДИНСЬКИЙ, начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку міськради:

«Зараз ми пропускаємо по вулиці Танцорова, вулиці Живова. На перехресті Шептицького-Живова направо в сторону с. Петриків по Об’їзній, і, відповідно, по Дружбі вже у відповідності до маршрутів. І з «Дружби» аналогічно. Ну, звичайно, ускладнена ситуація, але ми повинні, все ж таки, хоча б частково, але забезпечувати перевезення громадсько-пасажирські».

Заступник голови облдержадміністрації Леонід Бицюра, який прибув на місце протесту, каже: про ситуацію, яка склалася у Тернополі, ще в суботу проінформували вище керівництво країни.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Зразу звернулися в Адміністрацію Президента, в Кабмін, проінформували їх про ситуацію. Також, скажемо, сконтактувались з Міністерством оборони і Генеральним штабом, щоб пояснити їм ситуацію. На даний час є інформація, що відбудеться часткова ротація впродовж тижня. І, все-таки, ми вже першу частину наших бійців «Збруча» будемо зустрічати тут, в Тернополі».

Пауза у процесі демобілізації, за словами чиновника, виникла через те, що  затягнулося відпрацювання бойового злагодження.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Оголити зараз їхні позиції – на це ніхто не піде, і має бути розуміння батьків, що ми мусимо дочекатися заміни. Заміна вже є. Частина вже вирушила, частина буде вирушати зразу після закінчення злагодження».

 

 

 

залишіть коментар