Учасники АТО зможуть пройти фізичну та психологічну реабілітацію

Автор:     Опубліковано: 27 Березня 2015 о 19:19    319 переглядів

Демобілізованих військових без лікування не залишать. В області обіцяють подбати, щоб бійці, які повернуться із зони АТО, отримали належну допомогу в місцевих медичних закладах.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату:

«На сьогоднішній день уже іде повним ходом звільнення військовослужбовців, які прибувають в наш Тернопільський регіон. Люди, однозначно, ті, які  були під впливом бойових дій, які, безпосередньо, приймали участь, вони потребують і психологічної реабілітації, потребують і фізичної реабілітації, потребують і взагалі лікування».    

Те, як ми сьогодні поставимося до тих, хто захищає наше мирне життя, буде екзаменом на зрілість суспільства, переконаний директор обласного департаменту охорони здоров’я. За словами Володимира Курила, в облдержадміністрації вже визначили заклади, в яких бійцям АТО надаватимуть необхідну меддопомогу. Туди увійшли кілька обласних, три міські та 16 центральних районних лікарень. Подбають також, аби військові отримали необхідну фізичну та психологічну реабілітацію.

ВОЛОДИМИР КУРИЛО, директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації:

«В нас в області є таких 2 прекрасних гарних заклади, це микулинецька обласна лікарня реабілітації і Більче-Золотецька лікарня реабілітації. В кожному з цих закладів виділено по 50 ліжок і в Більче-Золотому  днями відкриється окреме відділення  для реабілітації учасників Антитерористичної операції. Це стосується фізичної реабілітації».   

Реабілітацію психологічну, каже Володимир Курило, бійці отримуватимуть в обласній психоневрологічній лікарні, на базі якої відкриють окреме відділення для учасників АТО, а також – у наркологічному диспансері та Заліщицькому госпіталі інвалідів війни.

Також, спеціалізовану медичну допомогу надають в університетській лікарні.

ВОЛОДИМИР КУРИЛО, директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації:

«З обласного бюджету вже виділено і використовується, закуплено на кошти розхідні матеріали у розмірі мільйон гривень. Також департаментом охорони здоров’я, разом з департаментом соціального захисту на ці цілі передбачено, я переконаний, що сесія обласної ради затвердить ці речі, це  4,8 мільйона гривень».  

Додамо, станом на 19 березня в лікувально-профілактичні заклади області звернулися 222 учасники АТО. З них 28 вже пройшли реабілітаційне лікування.

 

залишіть коментар