На фестиваль «Ї» приїдуть митці з Польщі та Білорусі

Автор:     Опубліковано: 2 Квітня 2015 о 19:44    586 переглядів

На кілька днів Тернопіль збере кращих представників мистецького світу. У нашому місті вже вдруге проведуть фестиваль «Ї».  Організатори розповідають: плани у них амбітні. Цьогоріч дійство претендуватиме на те, щоб стати однією з найбільш глобальних мистецьких подій в Україні, на рівні з такими відомими, як от київський «Книжковий Арсенал» чи Форум видавців у Львові.

ВАСИЛЬ ТОМЧИШИН, координатор фестивалю:

«Неофіційно Тернопіль називають студентською столицею, і потрібно залучати молодіжний туризм та культурний і мистецький туризм до нашого міста.  І ми б хотіли, аби ця мистецька платформа на Мистецькому фестивалі «Ї» в подальшому стала однією з найбільших культурних та мистецьких подій в країні».  

Дійство, кажуть організатори, представлятиме мікс літератури, музики та живопису. На відвідувачів чекає денна та нічна програма з презентаціями книг, літературними читаннями, виступами відомих музичних гуртів. А ще – виставками картин, фотографій та  показами документального кіно.

ЮЛІЯ ІВАНЧУК, організатор фестивалю:

«Літературна частина передбачає участь таких письменників та поетів як Юрій Андрухович, Василь Махно, це буде онлайн-конференція з Нью-Йорку. Тарас Прохасько, Юрій Іздрик, Андрей Ходанович, Маріана Кіяновська, Василь Шкляр. Також буде Олена Степаненко, Христина Венгринюк, Катерина Бабкіна, брати Капранови, Сергій Жадан, власне, один з хедлайнерів».

До слова, окрім знаних майстрів пера, спробують себе і початківці. Для них передбачена так звана «Молодіжна сцена». Організатори фестивалю отримали більше 120 заявок від охочих взяти участь у таких читаннях. З них відібрали 13.

До слова, 2015-му у фестивалі братимуть участь чимало митців з-за кордону.

ЮРІЙ МАТЕВОЩУК, організатор фестивалю:

«Вже запрошені, візьмуть участь у фестивалі митці з Польщі та митці з Білорусі. Зокрема, з Польщі – це буде відома поетка, перекладачка, перформерка Анета Каменська. З Білорусі, я сказав би, ми запросили цвіт білоруського письменства, тому що це одні з кращих білоруських письменників, як президент білоруського ПЕН-центру Андрей Хаданович, як Віталій Рижков, Андрей Адамовіч, Сергій Прилуцький».     

Триватиме Мистецький фестиваль «Ї» протягом трьох днів, з 17 по 19 квітня.

 

залишіть коментар