Незабаром у Тернополі відкриють новий ринок

Автор:     Опубліковано: 27 Квітня 2015 о 20:16    1 053 переглядів

Торгувати вздовж вулиці Шептицького у Тернополі дозволили після того, як розпочалась реконструкція комунального ринку. Проте у міськраді вирішили ліквідувати таку торгівлю через непоодинокі скарги і зауваження.

БОГДАН ЯСЕНОВСЬКИЙ, начальник міського управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів:

«Скарги почали надходити десь з початку року ще. До нас вже звернувся начальник обласної міліції пан Богомол і звернувся начальник обласного ДАІ, щоб припинити дію рішення попереднього, яке ми надавали можливість людям під час реконструкції даного ринку торгувати на тротуарах. (перебивка) Настає літній сезон. Якщо зимою рух був менший, то зараз рух більший, і більше народу приїжджає зі своєю продукцією».

З тротуарів і доріг підприємцям пропонують перебратись у сучасну комфортну споруду. Відкрити новий комплекс планують орієнтовно за місяць.

ОЛЕГ ФЛЯК, директор КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» міської ради:

«У комунального підприємства, на жаль, не було таких коштів, щоб зробити цей ринок сучасним. Тому був оголошений конкурс. Був знайдений інвестор, якому ми вдячні за побудову такого сучасного ринкового комплексу. В якому створені всі умови для покупців, для продавців. Де є ветеринарна лабораторія. Де є туалети, душові. Тобто, створені всі умови для реалізації сільгосппродукції».

ЯРОСЛАВ СОКУЛЬСЬКИЙ, архітектор:

«Він складається з так званих трьох блоків, їх можна умовно назвати, це для продажу сільськогосподарської продукції, де ми зараз знаходимося. Критий торговий ринок для м’ясо-молочної продукції. І адмінбудинок з кафе. Щоб могли там люди собі перекусити, випити чаю і так дальше. Він запроектований згідно державних будівельних норм і відповідає чинному законодавству на сьогоднішній день».

Ринок розрахований на 120 місць. Окремо виділений павільйон для соціальної торгівлі. Тут безкоштовно зможуть торгувати домашніми продуктами мешканці прилеглих сіл. Водночас, дехто із підприємців сумнівається, що у новому комплексі усім вистачить місця і є всі умови для торгівлі, зокрема, сезонними фруктами.

ОЛЕГ, підприємець:

«Повітря, воно не провітрюється там всередині. Тобто, там ні витяжок, ні нічого такого немає. Коли ми зайдемо, от зараз почнеться сезон черешні, клубніки. Це все. Це називається зайшов і забув про свої гроші. (перебивка) Ми не проти ринку. Ринок цей підходить для чого, це для бакалії. Скажем, там майонез, ше шось, ше шось, ше шось. А для нас от найбільш важливіше на даний момент є те, щоб нам надали територію, яка, в принципі, мала б бути комунальна. От, де ми зараз, на тому місце, де ми стоїмо».

Натомість, директор нового ринку заспокоює. Каже, всім підприємцям місць вистачить. Крім того, кожен охочий зможе облаштувати своє місце кондиціонером чи холодильною камерою. А на період сезонної торгівлі запропонують місце і для підприємців з інших міст.

ІВАН СОПРОНЮК, директор нового ринку:

«Тута будуть відведені місця для торгівлі з машин. Взаді ринку також в нас, якщо тут не вмістяться всі машини і частково тут буде зроблена паркова для автомобіліста. Тобто, який покупець приїхав на машині, щоб він спокійно собі припаркував машину і ні за що не переживав. Тобто, всі умови будуть створені».

Плата за одне торгове місце, від попередньої вартості, майже не відрізняється. Вартість буде  в межах 50-100 гривень за день. Раніше ж підприємці в середньому платили 75 гривень.

 

залишіть коментар