У найближчі місяці в Тернополі пройде кілька фестивалів

Автор:     Опубліковано: 1 Квітня 2015 о 20:00    549 переглядів

Цьогоріч Тернопіль підтверджуватиме звання міста фестивалів. В міськраді кажуть: у найближчі кілька місяців в обласному центрі проведуть низку заходів, частину з них – спільно з молодіжними та студентськими організаціями. До прикладу, Мистецький фестиваль «Ї», який триватиме з 17-го по 19-те квітня. У дійстві візьмуть участь як знані майстри пера, так і початківці.

ЮРІЙ ДЕЙНЕКА, начальник управління стратегічного розвитку міста:

«Зараз ми маємо підтвердження від таких людей як Олександр Ірванець, брати Капранови, Сергій Жадан, Юрій Завадський, Андрій Любка, Юрій Андрухович, і ще багато людей, тобто, це відомі люди, які приїдуть до нас в місто і ознайомлять наших містян, особливо – молодь, зі своїми роботами, ознайомлять їх з тенденціями, трендами, які є в мистецтві».    

Наступний – конкурс духовної пісні «Я там, де є благословення», який триватиме 2 дні, 25 та 26 квітня. За словами Юрія Дейнеки, якщо у 2013-му у дійстві взяли участь гості з низки країн, то минулого року були представлені лише українські колективи. Цьогоріч, кажуть в міськраді, знову приїдуть іноземні делегації, зокрема, з Грузії, Польщі, Естонії. Крім того, чекають на підтвердження участі представників ще кількох країн.

ЮРІЙ ДЕЙНЕКА, начальник управління стратегічного розвитку міста:

«Раніше цей конкурс відбувався у палаці культури «Березіль», в цьому році ми його робимо у двох форматах: це буде формат відкритий, тобто, на Театральному майдані, буде зроблена величезна сцена, і всі колективи зможуть представити свої твори для всіх бажаючих. І буде гала-концерт у театрі. Тобто, місце буде змінене і формат трохи змінений, але, так як ми поки що плануємо, це буде найбільш грандіозний фестиваль духовної пісні, і він об’єднає якраз людей, які співають піснею заради миру в Україні».    

Також 16 та 17 травня у Тернополі проведуть фестиваль «Вуличний ринок». А влітку, на початку липня, відбудеться вже традиційний молодіжний музичний фестиваль «Файне місто». Юрій Дейнека каже: за приблизними підрахунками, минулого року дійство відвідали 30-40 тисяч людей. Планується, що у 2015 розмах буде не менший.

ЮРІЙ ДЕЙНЕКА, начальник управління стратегічного розвитку міста:

«Фестиваль є міжнародним. Зараз, я знаю, що підтвердили свою участь, ну, наприклад, з українських колективів такі відомі колективи як «Бумбокс», «Табула Раса». Відомий гурт «Brutto», потім російський «Элизиум», якийсь шведський колектив планує приїхати».   

В міськраді сподіваються – це ще не весь перелік подібних заходів, які вдасться провести у 2015-му. Серед бажаного – фестиваль з водомоторних видів спорту, «Студфест», театральні вечори, тощо, однак, нестабільна ситуація в країні не дає змоги обіцяти наперед.

 

залишіть коментар