У Тернополі говорили про дивізію «Галичина»

Автор:     Опубліковано: 28 Квітня 2015 о 20:15    647 переглядів

З нагоди 72 річниці з дня створення дивізії «Галичина» у Тернополі з ініціативи місцевих «свободівців» провели вже традиційний тематичний круглий стіл. Говорили про історію дивізії, її формування, розвиток, участь у бойових діях. Голова міської організації політсили Роман Навроцький вважає: кожен, хто боровся та гинув, прокладаючи шлях до незалежності нашої держави, повинен бути вшанований та пом’янутий прийдешніми поколіннями.

РОМАН НАВРОЦЬКИЙ, голова Тернопільської міської організації ВО «Свобода», депутат обласної ради:

«Уже традиційно з ініціативи Тернопільської міської організації ВО «Свобода» відбувається круглий стіл. Саме головне, що нам потрібно, – це відновити пам’ять про тих людей, які боролися. Дивізійники – це ті люди, це молоді хлопці, які були хорошою муштрою, люди, які вели активний, здоровий спосіб життя, переживали за долю країни і отримали дуже хороший досвід в бойових діях. І українська історія отримала тих героїв, про яких ми зараз говоримо, вшановуємо і згадуємо».

На круглий стіл запросили істориків, краєзнавців, студентів, громадських активістів та усі небайдужих. Дослідник історії дивізії «Галичина» Ігор Аркуша вважає: час ламати стереотипи. Потрібно створювати україноцентристський погляд на історію замість того, який нам нав’язували десятки років.

ІГОР АРКУША, дослідник історії дивізії «Галичина»:

«Я особисто знаюся з багатьма дивізійниками. Ні одного дивізійника немає такого, щоби був дуже пронімецьки настроєний чи дуже любив Гітлера, чи так далі, як це нам закидають з Москви. Фактично, це були хлопці, які воювали за Україну, і це  на кожному кроці декларувалося».

Нагадаємо, про створення дивізії «Галичина» було оголошено 28 квітня 1943 року.

 

залишіть коментар