У Тернополі презентували нову громадську організацію

Автор:     Опубліковано: 30 Квітня 2015 о 15:40    604 переглядів

У нашому місті презентували нову громадську організацію – «Тернопіль Європейський». Активісти новоствореного об’єднання переконані: не потрібно чекати, поки Україна увійде в Євросоюз. Гідний рівень життя можливо створювати вже сьогодні.

ВІТАЛІЙ ЦИМБАЛЮК, голова Правління ГО «Тернопіль Європейський»:

«Всі ми знаємо, що в 2013 році Євромайдан почався з того, що тодішня злочинна влада не підписала Асоціацію з Євросоюзом. І люди висловили свою думку, що ми хочемо жити, як в Європі. Ми вирішили, що ми чекати все це в Тернополі не будемо, ми зможемо зробити місто Тернопіль європейським містом без Євросоюзу. Ну, звичайно, якщо ми підпишемо угоду, нам буде це вже легше зробити».  

Комфортне життя для тернополян, вважають активісти – це прозорі стосунки між владою і громадою, контроль мешканців міста  над органами місцевого самоврядування, якісні дороги, чистий та зручний громадський транспорт, тощо.

ОЛЕГ ВІТВІЦЬКИЙ, активіст ГО «Тернопіль Європейський»:

«Для мене завжди було дуже важливим, щоб Дні Європи, щоб європейські певні цінності інші в нас сповідувалися не формально, а практично і по-суті, так би мовити. В нас вже помінялася влада, Богу дякувати, в нас відбулися дуже багато змін, які ми зараз спостерігаємо, але євронаступ, зокрема і в нашому місті Тернополі, не завершений».

Наразі організація нараховує близько півсотні учасників. В своїх лавах там хочуть бачити людей, яким небайдужа доля міста та які мають певні ідеї. І не тільки молодь, а й досвідчених професіоналів.

МИКОЛА ГОРОДЕЦЬКИЙ, активіст ГО «Тернопіль Європейський»:

«Треба залучати так звану раду старійшин. Тобто, треба залучати людей, які вже, на жаль, пенсійного віку, які пішли на пенсію, які все життя пропрацювали в нашому місті, які для нього зробили дуже-дуже багато, які знають, як то кажуть, зсередини всі проблеми, всю сутність проблем, які можуть допомагати нашому місту».  

МИКОЛА МАРЦЕНЮК, експерт з питань ЖКГ:

«Тернопіль завжди був містом, яке йшло попереду всієї держави. Це і в частині обслуговування житлово-комунального господарства, в частині розвитку. Ми одні з перших провели моніторинг наших послуг водо-, теплопостачання. Це було більше 100 котелень різних. На сьогоднішній день ми вже маємо якийсь результат. Але час іде вперед і нам також треба розвиватися. Треба розвиватися і громаді».

Також в організації планують обмінюватися досвідом з містами України та країн Євросоюзу, аби запозичити цікаві ідеї щодо підвищення комфортності життя людей та втілювати це у Тернополі.

 

залишіть коментар