Усю інформацію, що стосується об’єднання сіл і формування нових громад, відтепер можна дізнатися в одному місці. В області запрацював Офіс реформ. Де і кого він прийматиме, вже знають наші кореспонденти.
Спроможні територіальні громади – так називатимуться об’єднані населені пункти внаслідок проведення реформ. Ще до 2009 р. в країні діяла адміністративно-територіальна реформа. Але тепер методи об’єднання громад вдосконалили. І слово – лише за самими мешканцями.
ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, директор Офісу реформ у Тернопільській області:
«Сьогодні, як не дивно, на Тернопільщині цей процес не просто триває, він уже давно почався і дуже багато зроблено. Наше завдання полягає не тільки в тому, щоб переконати владу, влада переконана, а ось громадськість недостатньо інформована. І сьогодні головне завдання – це наблизитись, приїхати до них, з кожною громадою проговорити, показати переваги цього процесу».
В Офісі реформ, що в 705 каб. облдержадміністрації, консультуватимуть громади, які хочуть об’єднатися, допомагатимуть їм створити Паспорти і Перспективні плани територій. Працюватимуть над цим не чиновники, а спеціально залучені експерти.
СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:
«Наше завдання – максимально залучити громадський сектор, експертів, науковців зі структур, котрі не працюють в системі виконавчої вертикалі, для того, щоб напрацювати карту реформ в Тернопільській області. Це буде повсякденна важка робота, яку ми маємо виконати, для того, щоб не чиновники модель реформи спускали зверху вниз, а навпаки».
При об’єднанні населених пунктів визначатимуть їх адміністративні центри. Основна вимога – віддаленість максимум на 20 км від околиць територіальної громади, можливість надавати освітні, медичні та інші послуги. Формування територіальних громад відбуватиметься у три етапи. Завершитися усі вони мають до 25 жовтня цього року, виборів місцевих рад.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.