22 матері області отримали звання «героїня»

Автор:     Опубліковано: 8 Травня 2015 о 20:51    357 переглядів

В другу неділю травня відзначають День найдорожчої в житті людини. День матері. Напередодні свята на Тернопільщині 22-і мами нагородили почесним званням «героїня». Ця державна відзнака призначається Указом Президента, і отримати її не так просто.

З 2007 року почесне звання «Мати-героїня» в Тернопільській області отримали вже  шість тисяч триста сімдесят три матері. Цьогоріч таке звання Указом Президента присвоїли ще 22-ом.

ІГОР ЧОРНИЙ, заступник директора департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА:

«Для того, щоб отримати звання «Мати-героїня» потрібно виховати дітей віком від восьми років, і більше п’яти дітей таких має бути.  Ну, і відповідно, оформити документи. Повинно бути гарне виховання, позбавлені волі вони не можуть бути. Ну, щоб типу, якихось великих проблем з дітьми не було, тоді мамам присвоюють почесне звання «Мати-героїня»».

Матері-героїні кажуть, нудьгувати не доводиться. Щоб добре виховати дітей, потрібно чимало часу. Плюс домашні клопоти, а дехто ще й працювати встигає.

БОГДАНА ЧЕМИЧ, мати-героїня:

«Троє студентів, значить, вони приїжджають, тих троє, тільки на суботу-неділю, і в мене ціла субота – це кухня. Ну, а тих двоє – ще школярі. А так ходили в музичну школу, на танці… Ну, а я свій вільний час, скільки маю – скільки в них вкладаю. Ні, я працюю. В школі медсестрою».

ОКСАНА ГРОШКО, мати-героїня:

«В мене п’ятеро дітей: чотири дочки і п’ятий хлопчик.(ПЕРЕБИВКА) Як то кажуть, п’ятий лапочка-синочок. Три студентки вже. В Тернополі в університетах вчаться. Четверта – 15 років, малий в п’ятому класі – одинадцять років. (ПЕРЕБИВКА) Ми в селі живем, не на роботі, господарка, поле».

Жінки розповідають, у житті буває різне. Але з дітворою сумувати не доводиться. Вона їхня розрада, підтримка, опора та гордість. А ще материнське серце завжди турбується про те, щоб у їхніх дітей було усе найкраще.

 ОКСАНА ГРОШКО, мати-героїня:

«Я дуже рада. В мене дуже гарні дітки. Дві дочки тут є. Все для дітей, які кошти – все дітям. Щоби гарні були, щоби вчилися, і вбрати, і взути. Одна дочка заміж вже виходить, в серпні весілля. Коштів треба».

БОГДАНА ЧЕМИЧ, мати-героїня:

«Тішать мої діти. А турбує, в більшості випадків – матеріальне становище. Ну, а  відчуття, звичайно, приємні. Це приємно, коли хтось бачить, що ти зробила».

Своїми матерями пишаються й діти. Кажуть, героїнями для них, вони є з народження. Але особливо приємно, що тепер це знають усі.

НАТАЛЯ ГРОШКО, старша донька п. Оксани:

«Мені дуже приємно, що мама отримує цю нагороду. Я думаю, вона заслужила. В нас все дуже добре.

–  Пишаєтеся мамою?

–  Дуже пишаюсь!».

До слова, держава матерям-героїням надає одноразову грошову винагороду та можливість вийти на пенсію на 5 років раніше.

 

залишіть коментар