Відбувся фестиваль-форум – «Гордість і надія Тернопілля» для талановитої молоді. Обдарованих дітей нагороджували іменними грамотами та грошовими преміями. В інституті післядипломної освіти кажуть, таке відзначення для переможців Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і олімпіад, свого роду, стимул.
ГАЛИНА СВІННИХ, заст. директора обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти:
«Взагалі школа, програми шкільні, навчальні плани вони розраховані, в основному, все-таки на учня, який середньо вчиться. Через те в школі проблема в тому, що ті, кому важче дається навчання – вони десь відстають, але і ті, хто талановиті, обдаровані – вони лишаються десь поза увагою. Тому ось така участь в олімпіадах, турнірах, конкурсах дозволяє тим талановитим і обдарованим учням свій потенціал, свої можливості виявити».
І діти таки проявляють себе. В нашій області цьогоріч 54 учні вибороли призові місця у конкурсах та олімпіадах з різних напрямків. Переможці кажуть, готувалися наполегливо, і планують в майбутньому працювати в тих галузях, які найбільше вивчають зараз.
ВІРА ІВАНЧУК, призер, смт. Микулинці:
«Я захищала в Києві роботу з правознавства і з журналістики. Проте, на жаль, в мене з журналістики немає ніякого місця, а з правознавства я маю перше місце. Я два роки готувалась до цих робіт, але насправді це такий смак перемоги, він прекрасний. Я щаслива, хочу продовжити свої роботи, хочу працювати в галузі правознавства, відповідно хочу бути юристом».
Є серед переможців і ті, хто успішно вивчає точні науки такі, як аерофізика, та працюють над космічними дослідженнями.
БОГДАН МАКАРЧУК, призер, м. Тернопіль:
«Ракетна техніка досить така… захоплива річ. Досить серйозно нею займаюся, в принципі, вже другий рік. Ось. І, на даний момент, готую проект нового типу ракетного двигуна, який може працювати довгий час, і може бути використаний як розчинна установка автоматичних міжпланетних станцій».
Хвилює обдарованих дітей і ситуація в Україні. Вони, як можуть, намагаються допомогти бійцям на Сході – дехто, наприклад, працює над проектом бронежилета.
ОЛЕКСАНДР КУЧЕР, призер, смт. Скала- Подільська:
«Тема моєї наукової роботи, з якою я взяв місце – це розробка бронежилету 3-4-го класу захисту. Моя розробка відрізняється тим, що у своїй конструкції я використав вату і кілька шарів сталевої дрібної сітки. У сучасних бронежилетах використовуються цільні сталеві блоки, які є дуже важкими, а у мому бронежилеті захист виконує сітка».
До речі, цього року в нагородженні призерів є і нововведення. Вперше на обласному рівні відзначили не тільки переможців-старшокласників, а й учнів молодших та середніх класів.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.