Кращі вишиті костюми відзначать на святі випускника

Автор:     Опубліковано: 22 Травня 2015 о 09:30    464 переглядів

Щорічно, з 2008 року, у нашому місті одинадцятикласники змагаються у конкурсі на найкраще вишите вбрання. Долучились до цієї традиції і випускники 2015-ть, а разом з ними їхні батьки та вчителі. В міському управлінні кажуть, у попередні роки гідних нагороди було чимало, тому тепер вирішили збільшити кількість номінацій.

 ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради:

«Номінації «Чоловіча вишита сорочка», «Жіноча вишита сорочка», «Вишите вечірнє плаття», «Вишите плаття-коктейль випускниці», «Вишитий чоловічий стилізований костюм», «Вишитий жіночий стилізований костюм».

Пані Ольга каже: цьогоріч конкурсантами стали 57 представників 15-и шкіл Тернополя. Учасники запевняють, вирішили долучитись не заради перемоги, а щоб привернути до вишиванок ще більше уваги.

 ТЕТЯНА, учасниця конкурсу:

«Мені подобається українська вишивка, я пишаюсь тим, що я українка. І в такий оригінальний спосіб я хотіла популяризувати українське. Хочу продемонструвати свій наряд, і хочу продемонструвати вишивку в такому незвичайному амплуа».

 ВІКТОРІЯ, учасниця конкурсу:

«Насамперед вишиванка це є такий традиційний одяг кожного українця. Я з своєю однокласницею хотіли б представити вишиті костюми публіці і показати, що ми дійсно пишаємось тим, що ми є українці, і можемо носити наші вишиті костюми з гордістю».

Різноманіття вишиванок оцінюватимуть за певними критеріями. Увагу будуть звертати на майстерність виконання вишивки та крою, оригінальність костюма, його відповідність віковій категорії учасника. Щоб вразити журі конкурсанти і шили костюми на замовлення, і купували, і  навіть вишивали самостійно.

 п. ГАЛИНА, мама випускника:

«Моя робота. Все моя робота. Вишивала плаття собі,чоловіку. В нас парна вишиванка одного мотиву».

 ОЛЕКСАНДР та КАТЕРИНА, учасники конкурсу:

«Прийшли на конкурс, щоб показати свою вишиванку, і подивитись які ще бувають вишиванки, щоби попросити маму або бабусю, щоби вишила таку саму. Ці вишиванки вишивала мама».

Нагородження переможців відбудеться на святі випускника.

 ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради:

«Переможці отримають грошові премії. Вже рішенням виконкому виділено міською радою 10 000 гривень. Яка сума – буде залежати від того скільки буде переможців. Це може бути і 500 гривень, і 1000 гривень».

Оцінювати вишиті костюми буде журі, в складі якого представники батьківської ради,  профспілки, управління культури і центру творчості дітей та юнацтва.

залишіть коментар