Міську раду оточили правоохоронці

Автор:     Опубліковано: 19 Травня 2015 о 21:12    675 переглядів

Неспокійним виявився сьогоднішній день для працівників Тернопільської міської ради. Близько 13 години адмінбудівлю оточили правоохоронці. Всередину – не потрапити. Начальник обласного управління внутрішніх справ, якого ми застали на місці подій, ситуацію коментує доволі сухо:

«- Проводяться слідчі дії.

–         А в рамках якого провадження?

–        Я вам поки що повідомити не можу.

–        Чому? Це є якась державна таємниця чи державний злочин?

–        Це є інформація службового користування. Значить, проводяться слідчі дії, поки що вхід в приміщення заборонений”. 

Що відбувається у стінах міської ради, ні журналістам, ні працівникам не повідомляють.

ОЛЕКСАНДР РУКАВЕЦЬ, адвокат:

«Мене запросили сюди представляти інтереси. Зараз зі мною буде підписана угода, оскільки мене по телефону запросили. Бачите самі, не пускають в цій ситуації. Це є протиправно, тому що кожна людина в любому випадку, чи юридична, чи фізична особа, має право на захист. І тому я вважаю, що зобов’язані мене допустити для участі в процесі».

«- Мені поставили задачу – я її виконую. Так що ви мене зрозумійте.

–         Доложи про те, що я є.

–         Давайте, я зараз доповім, добре?»

Трохи згодом до міської ради приїхали експерти-криміналісти. Чекаємо далі. Ще через деякий час прибуває автомобіль швидкої допомоги. Вхід медиків в приміщення супроводжується шарпаниною.

«Швидку пропустіть! Що ви робите? Хлопці, жінку пропустіть зі швидкої! Що ви робите, що за методи?»

ВІТАЛІЙ ХАРКАВИЙ, депутат Тернопільської міської ради:

«Невідомі люди, не представляються. Викидають депутатів міської ради з міської ради. Скрутили за руки і викинули з міської ради. Це взагалі виглядає як захоплення міської ради. Без пояснень, без нічого».

Згодом офіційну інформацію щодо подій в міській раді опублікувала Генеральна прокуратура України. У відомстві стверджують: на хабарі впіймали заступника міського голови Володимира Камінського.Під час обшуку у посадовця нібито вилучили 135 тисяч гривень, які він отримав від громадянина за надання у користування земельної ділянки.

Після завершення основних слідчих дій у приміщенні мерії, до журналістів вийшов міський голова Тернополя Сергій Надал. Далі – пряма мова.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Я не буду коментувати події, які відбулися, всі решту коментарі будуть давати потім після слідчих дій юристи, правоохоронці і всі інші.Близько 13 години група озброєних людей, в масках, з автоматичною зброєю, увірвалася в приміщення міської ради, без жодних пояснень, почала ламати двері кабінету юристів,після того – зламали двері приймальної заступників міського голови Камінського і Остапчук. В цей час в кабінетах нікого не було. Двері були взламані. Коли вони там не знайшли нікого і нічого того, що вони шукали, далі вони пішли заблокували входи в приміщення, пішли по інших кабінетах. Намагалися зламати приймальню міського голови, на що я їм відкрив її самостійно, щоб не взламували. Попросили зробити обшук в моєму кабінеті – я надав можливість обшукати мій кабінет. Хоча, хочу наголосити, що у них з собою був документ, це – постанова Печерського суду міста Києва на обшук кабінету Камінського. Інших документів не було жодних. Хочу наголосити, що, я знаю, що пішла інформація по різних сайтах, по різних інтернет-виданнях про затримання Камінського. Камінського, як будь-якого іншого представника міської ради, ніхто не затримував на хабарі. Після того, як вони зламали всі кабінети, які були в міській раді: заступника міського голови, секретаря міської ради, вони зустрілись з заступником міського голови Камінським, пред’явили йому звинувачення, прямо там, в присутності чотирьох людей з міської ради, вчепили наручники. Адвокат наполягав на тому, що це є незаконне затримання, що жодних підстав для затримання немає, тому що ніяких дій, ніякого злочину не відбулося. Камінський – людина, яка має гіпертонічну хворобу. Приїхала швидка, швидка поставила діагноз – гіпертонічна криза. Тиск був 175/90, вони наполягали на негайній госпіталізації, по крайній мірі, щоб зняти тиск. Міліція заборонила це, використовуючи силу, як лікарі не хотіли витягати, при тому, що є зроблено ЕКГ, зроблено всі аналізи. Його силою загрузили, інакше сказати не можна, за руки-за ноги закинули в автобус. Повезли у невідомому напрямку. Куди – відмовляються сказати. Говорять, що в Київ, пізніше інформацію дадуть».        

До слова, сьогодні до міської ради викликали і пожежну. Диміло у підвалі мерії. Що саме загорілось, встановлять фахівці.

залишіть коментар