Поляки поділилися з тернополянами досвідом в сфері енергоефективності

Автор:     Опубліковано: 26 Травня 2015 о 19:25    533 переглядів

У Тернополі говорили про енергоефективність.  У нашому місті провели семінар, присвячений відновлювальним джерелам енергії. Поділитися своїм досвідом у цій сфері приїхали наші сусіди з Польщі. За словами першого заступника голови облдержадміністрації, на Тернопільщині зараз ведеться робота з впровадження енергозберігаючих технологій. І хоч певні успіхи вже є, досвід інших країн теж буде корисним.

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови Тернопільської ОДА:

«Ми сьогодні маємо серйозний здобуток за минулі роки по заміні котлів на твердопаливні компоненти. Ми сьогодні серйозно займаємося утепленням приміщень. Експерти з сусідньої держави, Польщі, пройшовши майже такий же шлях, як ми сьогодні проходимо, набули великого досвіду, і готові ним поділитися, своїми здобутками, своїми напрацюваннями. А ми їх застосуємо у себе, по мірі можливості, в побуті, в економіці, і так далі».  

В свою чергу, гості переконані: енергетична незалежність та заощадження енергії вкрай важливі в теперішніх умовах, зокрема, і в політичному сенсі.

АДАМ ПЕНЗЬОЛ, голова Воєводського фонду охорони природного середовища та водного господарства у Жешуві:

«З одного боку, ми маємо справу з виробництвом електроенергії і з новими технологіями її виробництва. З іншого боку, як  економити енергію, щоб використати її найбільш оптимальним чином. Власне, успіхом є вміле зіставлення цих моментів».

Неабияку увагу, каже Адам Пензьол, в ЄС звертають на відновлювальні джерела енергії. Це, зокрема, енергія вітру,  води, використання біомаси, рослин, в тому числі і тих, які спеціально для цього вирощують.

АДАМ ПЕНЗЬОЛ, голова Воєводського фонду охорони природного середовища та водного господарства у Жешуві:

«Ну і дуже сучасна технологія – це енергія сонячного випромінювання, тобто, фотовольтаїка. І це просто можна використовувати разом, щоб отримати таке явище, яке називається когенерація, тобто, коли виробляється водночас і електроенергія, і теплова енергія. Це дуже сучасні технології, які вимагають дуже сучасної, інноваційної технічної думки».

Семінар, до слова, організували у рамках проекту, який співфінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках програми польського співробітництва у цілях розвитку.

РУСЛАН КУЛИК, начальник управління зовнішніх відносин департаменту економічного розвитку та міжнародного співробітництва ТОДА:

«Тернопільська обласна державна адміністрація має підписані угоди про співробітництво з рядом воєводств у Республіці Польща. Одна з таких угод підписана з Підкарпатським воєводством. На даний момент, враховуючи ті події, які зараз відбуваються на Сході, ті події, які відбуваються з енергетичною залежністю і піднесенням цін на ресурси, проводимо в Тернопільській області ряд семінарів. Це – початок семінарів, які ставлять за мету навчити  наших бізнесменів, підприємців,наших представників ОСББ, як можна економити».

Згодом частина учасників семінарів матиме змогу поїхати закордон та ознайомитись з проектами, які діють у Польщі.

Крім того, каже Руслан Кулик,  спільно з представниками Підкарпатського воєводства до кінця року планують провести ще декілька навчальних заходів на різну тематику. До прикладу, планують, що наступні будуть присвячені децентралізації та адмінреформам.

 

 

залишіть коментар