У Чортківській установі виконання покарань займаються спортом і користуються Інтернетом

Автор:     Опубліковано: 28 Травня 2015 о 06:55    1 379 переглядів

Раніше Чортківський слідчий ізолятор, а зараз – установа виконання покарань №26 управління Держаної пенітенціарної служби в Тернопільській області. Тут є і особи, які перебувають під вартою, поки йде слідство чи судовий процес, і засуджені до довічного позбавлення волі, які знаходяться у секторі максимального рівня безпеки.

 ТАРАС БАКУН, ст. інспектор відділу соціально-виховної роботи із засудженими Чортківської установи виконання покарань №26:

«Також в нас є категорія, такі дві категорії осіб, які потребують посиленої уваги: це є ув’язнені та засуджені жінки і неповнолітні».

Особи, позбавлені волі, на території Чортківської установи мають можливість дистанційно навчатися і працювати над собою.

 ТАРАС БАКУН, ст. інспектор відділу соціально-виховної роботи із засудженими Чортківської установи виконання покарань №26:

«Згідно розпорядку дня, у засуджених є, так званий, вільний час. Тобто коли вони можуть дивитись телевізор, читати пресу, грати в шашки, шахмати, нарди, настільні ігри. Також, згідно графіку в них є відвідування спортзалу. Засуджені, які відбувають покарання мають право, під контролем адміністрації – доступ до глобальної мережі Інтернет».

 засуджений до довічного ув’язнення:

«Читаю Біблії, дивлюсь телевізор,сплю, і думаю, радію, шо живу ше так…Шо файно себе поважу, з повагою до адміністрації одношуся. Столова харашо корме, дають їсти нормально.

–         Що сьогодні їли?

–         Я сьогодні їв суп з бараболями, кашу їв, з підливкою з м’ясом, і з помідорами. Свіжими».

Чортківська установа виконання покарань займає територію у майже півтора гектара. Тут різні рівні безпеки, режимний і господарський двір. Є навчальний клас, бібліотека, кімната психоемоційного розвантаження. Камери також різного типу. Найбільша може вмістити 10 осіб. Неповнолітні перебувають в камерах по двоє. До речі, у їхніх кімнатах, цього року зробили капітальний ремонт. Тарас Бакун каже,  ув’язнені переважно дотримуються дисципліни, а тому проблем не виникає.

 ТАРАС БАКУН, ст. інспектор відділу соціально-виховної роботи із засудженими Чортківської установи виконання покарань №26:

«Скажу вам так, чесно, я вже тут працюю поверх десяти років, і дав би Бог, щоб так і було дальше, щоб нам не приходилось вживати, ми не вживали, і надіюсь, що нам не приходиться буде вживати якихось таких заходів для стабілізації обстановки. Наразі всі ув’язнені, які в нас засуджені утримуються, ми здійснюєм усіх законних необхідних заходів, щоб тримати ситуацію під контролем. Звичайно, що особи, які порушують, до них застосовуються дисциплінарні стягнення: це і догана, і сувора догана, і поміщення в карцер. Але це є заходи стягнення, які передбачені чинним законодавством».

Часто особипозбавлені волі, розповідає Тарас Бакун, потребують духовної підтримки, часто моляться та спілкуються зі священиками, а тому на території установи працює церква.

залишіть коментар