У Тернополі бригади швидкої демонстрували свої вміння

Автор:     Опубліковано: 28 Травня 2015 о 06:44    803 переглядів

У Тернополі медики демонстрували свої вміння. Змагання бригад швидкої медичної допомоги в нашій області цьогоріч провели вже вп’яте. Участь взяли 18 команд: 16 – з районів та 2 – з Тернополя. В програмі – кілька конкурсних завдань. Зокрема, медики показували, як надаватимуть допомогу при утопленнях, інсультах, ножових пораненнях чи  травмах від падіння з висоти.

До прикладу, ось тут рятують начебто жертву нещасного випадку на воді.

ЛАРИСА МАРТИНЮК, суддя змагань, доцент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги:

«Дівчина купалася в озері. Втопилася. Їй допомагали перехожі, знайома провела перші дії, реанімаційні міри, вона почала дихати».

А вже далі, власне, беруться до роботи медики.

«- Скільки часу, як її витягнули з води?

–         Хвилин 10, 3 хвилини вона була під водою.

–        Пульс ниткоподібний, дихання – 12 за хвилину»

Частину маніпуляцій, до прикладу, непрямий масаж серця, медпрацівники імітують на манекені.

«- 29, 30!

– Увага, дефібриляція 200 джоулів. Дефібриляцію проведено». 

Не оминули на цьогорічних змаганнях і ситуацію в Україні. Майданчик поблизу головного корпусу медуніверситету переносить нас в зону АТО.  Тут – імпровізований блокпост, де, за задумом, відбувся вибух. Все, як на полі бою: постраждалих чимало, зона – небезпечна.

Працівники швидкої кажуть: таке випробування є корисним, адже вміння рятувати в умовах військових дій зараз потрібні, як ніколи.

ІРИНА ОЛЕКСЮК, лікар швидкої допомоги (м. Заліщики):

«Нам було би це дуже важко, чисто з психологічної сторони – бачити таку кількість потерпілих і таку кількість військових, ще й з автоматами. Це дуже складна ситуація».

До слова, тернопільські медики бачили військові дії не лише імпровізовані, а й цілком реальні. За словами директора Центру екстреної медичної допомоги, близько місяця наша бригада пропрацювала в Артемівську. Ще одна знаходиться в зоні АТО просто зараз.

МИХАЙЛО ДЖУС, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в області:

«Нами зараз сформовані бригади першої і другої черги. Тобто, перша черга – це бригади, які в нас є швидкої допомоги, друга черга – це лікарі районних лікарень. Ми провели навчання і готові зараз, на даний час, до роботи на сході України, якщо Міністерство тільки дасть вказівки. Відповідно, готові і в нас працювати. Ну, не дай Боже таких подій».

Вміння працівників швидкої оцінювало журі. Переможці, каже Михайло Джус, отримають премії та подарунки від спонсорів.

МИХАЙЛО ДЖУС, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в області:

«Наприклад, за перше місце будуть носилки металічні, які складаються, які можна підставити під хворого, вони тоді защолкнуться. Вартість їх – 15 тисяч. Термопокривала будуть за 2-3 місце,і брезентові носилки. А в номінаціях команди отримають шийні коміри». 

Також команда-переможець вирушить на всеукраїнські змагання, які відбудуться у Києві або Дніпропетровськ

залишіть коментар