22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Автор:     Опубліковано: 22 Червня 2015 о 20:21    470 переглядів

Щорічно 22 червня в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Не залишився осторонь і Тернопіль. Зокрема, 74-ту річницю початку німецько-радянського протистояння в нашому місті відзначили пам’ятною панахидою та покладанням квітів до поховання полеглих у Другій світовій. Ціна цієї війни для України, за словами фахівців, вимірюється мільйонами людських життів.

ІГОР ОЛЕЩУК, старший науковий співробітник Тернопільського історико-меморіального музею політв’язнів:

«На Закарпатті була проголошена незалежна Україна. І коли українці воювали проти угорських загарбників. Тому ми вже в 1939 році воювали і в польській армії, і в Закарпатській Україні, і також на фінській війні. Ну, а в 1941 році Україна дуже багато жертв віддала цій війні, тому що було створено 4 українських фронти. На війну було забрано 6 мільйонів українців, і, фактично, загинуло десь від трьох з половиною мільйонів солдатів до чотирьох мільйонів. 1,7 мільйона повернулися каліками».

Чимало жертв було і серед мирного населення. Близько 2 з половиною мільйонів українців, каже Ігор Олещук,  забрали на роботу до Німеччини. Ще приблизно стільки ж евакуювали на Схід. Однак втрати були не лише людські.

ІГОР ОЛЕЩУК, старший науковий співробітник Тернопільського історико-меморіального музею політв’язнів:

«Коли радянські відступали, вони теж палили врожаї, підірвали Києво-Печерську Лавру, підірвали Хрещатик, підірвали Дніпрогес… Тобто, знищували заводи, частину заводів вивезли в Росію. А німці, коли прийшли в Україну, теж її грабували, тому що забирали нафту, забирали руду залізну, тобто, вивозили всі наші багатства». 

Після пам’ятних заходів біля поховань полеглих у Другій світовій, тернополяни зібралися  біля меморіалу жертвам сталінських репресій, де також провели панахиду та поклали квіти. Потому відбулася відправа і на могилах сучасних українських Героїв, які загинули на Сході під час проведення АТО.

ВІКТОР ШУМАДА, т.в.о. керівника апарату Тернопільської ОДА:

«Ми повинні пам’ятати всіх українців, які загинули по різних сторонах фронту, які загинули на території різних країн, захищаючи Україну. Також пам’ятати сьогодні про родини вояків, які сьогодні воюють, допомагати їм. Пам’ятати  тих вояків, які сьогодні полягли, тому що це є наші новітні герої, і на їхньому героїчному чині будуть виховуватись нові покоління українців».

 

 

залишіть коментар