На Тернопільщині сподіваються відновити роботу усіх спиртзаводів

Автор:     Опубліковано: 9 Червня 2015 о 19:20    726 переглядів

На Тернопільщині сподіваються відновити роботу усіх спиртзаводів. В облдержадміністрації розповідають:  від Радянського Союзу наша область успадкувала 11 таких підприємств. Зараз працювати можуть 10. Єдиний проблемний, каже голова ОДА Степан Барна, Бучацький. Щоб була можливість відновити його роботу, наразі ведуть перемовини з інвесторами.

Спиртзаводи, каже посадовець, в свій час були джерелом неабияких надходжень до місцевих бюджетів, які складали 20-25 відсотків доходів області.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Аналізуючи роботу, наприклад, такого собі Марилівського спиртзаводу в Чортківському районі, хочу зазначити, що цей завод формував приблизно 70% власних доходів селища Нагірянка, а також приблизно 40% власних доходів Чортківського району. Погодьтеся, що це достатньо високий показник». 

Також працюючі спиртзаводи – це робочі місця для сотень осіб. Відтак, в облдержадміністрації зосередились на питанні налагодження їх роботи.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«По-суті, сировина в нас є в наявності. Хоча об’єктивно ми розуміємо, що обсяг експорту спирту скоротився, суттєво скоротилися обсяги виробництва спирту, але ми говоримо про те, що сьогодні в Тернопільській області ми маємо ставити таких менеджерів директорами спиртзаводів, котрі будуть відновлювати наші експортні можливості, які мають добрі контакти по експорту харчового спирту в Польщу, Угорщину, Румунію, Молдову, Грузію. Такі вже пропозиції є. Плюс, середня Азія».  

Наразі, каже Степан Барна, працюють в напрямку відновлення роботи 5 спиртзаводів, діяльність яких буде спрямована на виробництво харчового спирту. З них частина продукуватиме і  біоетанол. Прикладом такої роботи є Зарубинецький та Хоростківський спиртзаводи.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Хочу зазначити, що цей ринок достатньо відкритий. Одночасно є проблеми з законодавчим врегулюванням цього питання, оскільки і сьогодні законодавство чітко регламентує, що 3 % – це має бути вміст біоетанолу в пальному. Ці норми поки що в нас не виконуються. І ми на цьому наголошуємо. В країнах Європи і, особливо, Південної Америки, це близько 20 %. Тобто, ринок достатньо серйозний».

Наразі в області працює 5 спиртзаводів. Планують, що з наступного тижня розпочне роботу і підприємство в Борщеві. Голова облдержадміністрації вважає: до кінця року на Тернопільщині повинні працювати всі без винятку спиртзаводи. Разом з тим, каже посадовець, є необхідність скасування постанови Кабміну про централізацію спиртової галузі в Україні та повернення заводам статусу юридичних осіб, щоб забезпечити ефективну роботу цих підприємств.

залишіть коментар