На Тернопільщині завершили посівну

Автор:     Опубліковано: 19 Червня 2015 о 22:09    446 переглядів

9-го червня у нашій області аграрії завершили посівну. У департаменті агропромислового розвитку кажуть, цьогоріч вона тривала на кілька тижнів довше, ніж зазвичай.

 ОЛЕГ НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА:

«Цей рік був надзвичайно складним для аграріїв. Вартість посівної, вартість витрат по сільськогосподарським роботам зросла практично майже в 2 рази: 1,9 – це з врахуванням зростання валюти і зростання витрат по основних напрямках».

Аграрії області із поставленими завданнями впорались. Проте цього року маємо деякі особливості. Наприклад, озимини засіяли на 2 тис. гектарів більше, в порівнянні з минулим роком. Щодо ярих культур – то їх значно менше. Причинами стали сівозміни, фінансові та організаційні труднощі. А от посіви олійних культур різко зросли, і для Тернопільщини це незвично.

ОЛЕГ НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА:

«Зросли посіви соняшника, зросли значно. Зросли посіви по сої, також зросли значно. Зросли посіви ріпака. Це культури, які більше спрямовані на експорт, які дають кращу виручку, які, скажімо так, забезпечують фінансову стабільність нашим аграріям».

Щодо гречки, то нею засіяли майже 9 тисяч гектарів. У департаменті агропромислового розвитку зазначають, це більше, ніж планувалося. А от посіви цукрового буряка –  зменшились.

 ОЛЕГ НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА:

«Зменшились посіви цукрового буряка. Якщо в минулому році ми мали майже 33, 5 тис. га, то в цьому році всього-на-всього 14 тис. га. Ну, причини дві: 1 – це перевиробництво цукру в минулому році, величезні його надлишки і негативні очікування аграріїв привели до того, що буряк був визнаний неперспективною культурою на нинішній період часу».

А другою причиною, каже Олег Напора, є нестабільна ситуація із цукровими заводами. Зараз, до прикладу, готовими переробляти буряк в області є лише 2 підприємства. У департаменті агропромислового розвитку обіцяють. на ціну цукру така ситуація не вплине.

ОЛЕГ НАПОРА, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА:

«Таке зменшення ніяким чином не вплине на ціну цукру, тому що, ну, якщо в минулому році було виготовлено цукру разів в 5 більше, чим нам потрібно, то в цьому році буде виготовлено разів в 2 більше, чим нам потрібно».

Загалом, цьогоріч аграрії Тернопільщини готуються збирати врожай на 500 тисячах гектарів. У  порівнянні з минулим роком, це на 6 тисяч гектарів менше. Олег Напора зазначає, незважаючи на певні труднощі, посівна пройшла успішно. Тепер готуються до жнив.

залишіть коментар